AUB News

Ціни на київське житло продовжать падати до 2008 року

Київський ринок житла переживає серйозну стагнацію. Останніми роками ціни на житло в столиці постійно зростали, за винятком недовготривалих періодів, коли вони «зупинялися». Наприклад, з 2005 року житло подорожчало більш як на 170%. А ось у найближчі місяці прогнозується зниження середньої вартості житла в Києві.

За прогнозами фахівців РОДОВІД БАНКу, якщо доходи населення України будуть зростати на 18 – 20% на рік, то зниження цін на ринку житлової нерухомості може тривати до середини 2008 року й становитиме 25 – 30%.

Сьогодні на ринку житла столиці достатньо високий рівень середніх цін на житло. Середній індекс вартості житла в Києві на кінець травня 2007 року становив $2,464 тис. за 1 кв. м. Такий рівень цін на київське житло витісняє з ринку нерухомості всіх, чий середньомісячний дохід нижчий за $800 на члена родини.

За статистичними даними, в Києві родин з доходом від $800 на місяць на одну людину – не більш як 5 – 7% від загальної кількості родин, тому навіть з урахуванням мігрантів з інших регіонів ця група не здатна «поглинути» з ринку нерухомості більш як 400 тис. кв. м, тоді як обсяг будівництва житла в столиці в 2006 році становив 1,3 млн. кв. м. При цьому збалансування попиту та пропозиції на київському ринку житлової нерухомості можливе за умови зниження середньої вартості житла до $1500 – 1700 за 1 кв. м.

Водночас різкого зниження цін на житло не передбачається, зокрема через те, що це – малоліквідний товар, швидка реалізація якого гальмується складними процедурами. Крім того, на думку експертів, власники квартир будуть притримувати реалізацію житла до підвищення цін, здаючи його в оренду.

 


 

Subscribe to our newsletter

aub logo white 70

 

The mission of the Association of Ukrainian Banks is to support the development of the national banking system. The AUB cooperates with the Verkhovna Rada of Ukraine on improving the legislation governing banking activities, and interacts with the National Bank of Ukraine on regulatory support for the functioning of banks and non-bank financial institutions. The CBA takes care of the professional development of bank employees, expands international relations with associations and banking institutions of other countries.

 

Subscribe to our newsletter