Обговорено проблемні питання НФУ та можливі шляхи їх розв'язання. 

Успішне функціонування фінансового ринку неможливе без налагодженої роботи не лише банків, а й небанківських фінансових установ, які впевнено зайняли нішу споживчого кредитування, що донедавна вважалася традиційно банківською.

Щоб сприяти збалансованому розвитку фінансово-банківського сектору дирекція Асоціації українських банків провела зустріч з представниками небанківськими фінансовими установами.

«Наша Асоціація готова допомогти небанківським фінансовим установам адаптуватися до нових реалій регулювання, які у свою чергу пройшли банки, зокрема у період 2014 - 2017 років», – зазначив Президент АУБ Андрій Дубас.

Учасники обговорили актуальні проблемні питання, які виникають у процесі роботи з онлайн-кредитами та шляхи їх вирішення.

Одна із тем дискусії стосувалася стосувалося формування вимог до служб фінансового моніторингу та процедури верифікації – наявні вимоги потребують вдосконалення у частині уніфікації джерел походження інформації про споживачів та спрощення процесу верифікації, яку проходить клієнт під час отримання онлайн-кредиту, до рівня, що застосовується банками при проведенні аналогічної процедури під час отримання доступу до фінансової інформації.

Порушувалося також актуальне питання з упровадження змін до методики розрахунку реальної відсоткової ставки, адже чинні підходи не завжди враховують потреби ринку в доведенні до споживачів зрозумілої інформації про наявні продукти та не беруть до уваги диверсифікацію продуктового ряду, який пропонується споживачам небанківськими фінустановами.

Також було обговорено особливості нагляду за діяльністю колекторських служб. Робота цього напрямку бізнесу є важливою, як для банків, так і для небанківських фінансових установ, які, наразі беруть активну участь у роботі з НПА (непрацюючими активами) банків. Методики по роботі з НПА застосовуються до споживачів фінансових послуг і мають відповідати вимогам чинного законодавства та не обмежувати права постачальників фінансових послуг.

Не залишилося поза увагою й питання регулювання порядку сплати штрафів та пеней – представники ринку погоджуються брати участь у соціально-відповідальних проектах, пов'язаних із добровільною згодою на обмеження у застосуванні штрафних санкцій, але також мають потребу у затвердженні більш чітких норм для врегулювання питань відповідальності споживачів послуг за недостовірно надану інформацію при отриманні послуг.

Асоціація планує надалі залучати небанківські фінансові установи до реалізації спільних проектів.

Більше фото дивіться на нашій сторінці у Facebook.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна                                     
(044) 516-8775

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction