Новини АУБ

АУБ спільно з Програмою USAID АГРО впроваджуватиме проект щодо інтеграції ІТ-рішень з фінансовими сервісами

Screenshot_10 АУБ спільно з Програмою USAID АГРО впроваджуватиме проект щодо інтеграції ІТ-рішень з фінансовими сервісами | Асоціація українських банківЗ відкриттям ринку землі тема фінансування купівлі та продажу земельних ділянок набуває все більшої актуальності не лише в аграрному секторі, а й у фінансово-банківському. Виникає важливе питання щодо доступу до джерел фінансування купівлі землі для представників малого та середнього бізнесу. З метою його розв’язання 28 січня Асоціація українських банків спільно з програмою USAID AGRO провела онлайн-форум з можливостей використання ІТ-інструментів  для спрощення доступу до банківського фінансування купівлі земельних ділянок.

Під час заходу було обговорено як змінився ринок фінансування купівлі землі з використанням ІТ-рішень, розглянуто сучасні бізнес-моделі на ринку. 

«У зв’язку з тим, що з 1 липня відриється ринок землі, збільшиться попит на фінансування. Наразі лише 30 банків працюють з агропідприємцями й вони не зможуть впоратися з таким потоком споживачів. Банки, які будуть більш зручними та швидшими, заберуть до себе найкращих клієнтів з аграрного сектору, тому банківським установам варто серйозно замислюватися про включення у стратегію банку кредитів на купівлю землі», – розповів радник програми «USAID» Микола Волков.

Одним зі спікерів заходу був Артем Белєнков власник компанії «Смарт Фармінг». Він розповів про впровадження ІТ-проекту для аграріїв:

«Рік тому ми виявили, що буде надзвичайно актуально створити аналітичний продукт для аграріїв, який дасть можливість в режимі онлайн ознайомлюватися із земельними ділянками, аналізувати конкурентів та переглядати різного роду аналітику щодо цього. Разом з нашими партнерами – компанією «Веб-Дрім Технолоджі» та  USAID AGRO ми запустили проект «Vkursi Zemli». Результат не змусив чекати – за 8 місяців роботи маємо понад дві тисячі зареєстрованих користувачів. Наразі за власний кошт оцифровуємо та аналізуємо земельні ділянки всіх областей України».

Screenshot_11 АУБ спільно з Програмою USAID АГРО впроваджуватиме проект щодо інтеграції ІТ-рішень з фінансовими сервісами | Асоціація українських банківЗа підсумками форуму буде створена робоча група на базі АУБ для розробки уніфікованих продуктів, які покращать взаємодію фінансових установ з ІТ-сервісом. Банкам залишиться визначитися з вимогами до профілю клієнта та розробити внутрішні процедури щодо прийняття рішень.

«Завдяки реалізації спільних зусиль для оптимізації бізнес-процесів вдасться здешевити та зробити більш ефективним процес видачі кредитів, стандартизувати процедуру видачі із застосування аутсорсингових проектів для доповнення бізнес-процесів банків без залучення додаткового персоналу, розширити географію надання кредитів і зробити базовим критерієм саме предмет іпотеки, а не іпотекодавця», – підсумував Керівник групи радників АУБ Ростислав Наконечний.


«Ми бачимо велику перспективу у розвитку малого та середнього бізнесу, тому разом з банками готові долучатися до прогресивних інноваційних проектів, які розвивають економіку держави. Нам приємно працювати з міжнародними партнерами, такими як «USAID». Сподіваємося на плідну співпрацю», – зазначив Президент АУБ Андрій Дубас.

Усе тільки починається…

Відбувся онлайн-форум, за результатами якого буде створено робочу групу з розробки уніфікованих банківських продуктів для фінансування потреб фізосіб на придбання землі.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ