Новини партнерів АУБ

2024_10_03_globus Новини партнерів АУБ | Асоціація українських банків

За 2 місяці Глобус Банк видав 55 енергокредитів на загальну суму 42 млн грн

За понад 2 місяці від початку дії пільгових програм енергокредитування Глобус Банк видав 55 кредитів на загальну суму 42 млн грн. Серед них 26 позик було видано приватним домогосподарствам на суму 10 млн грн, 13 позик на суму 14 млн грн було надано малому та середньому бізнесу та 16 позик на 18 млн грн профінансовано ОСББ, що беруть участь в програмах “Енергодім” та “ГрінДІМ” від Фондуенергоефективності,  в тому числі ОСББ та ЖБК в рамках державної програми “Доступні кредити 5-7-9”. 

Такі дані навів Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ.
Банкір зазначив, що енергокредити були видані в 16 містах України, зокрема в Рівному, Полтаві, Вінниці, Черкасах, Житомирі, Ужгороді, Івано-Франківську, Дніпрі, Одесі, Харкові, Сумах, Києві, Чернівцях, Львові, Луцьку та Білій ЦерквіКрім того, наразі в роботі за напрямком енергокредитів сумарно знаходиться 27 заявок. За його словами, цей результат можна вважати цілком прийнятним, а дедалі більший попит на енергокредити з часом може трансформуватися в лібералізацію кредитних умов.    

“Наразі ми спостерігаємо стрімке зростання попиту власників домогосподарств на такі кредити — у жовтні банк планує потроїти кредитний портфель за програмами енергокредитів”, — підкреслив Дмитро Замотаєв.

Експерт звернув увагу, що головні причини відмов у наданні кредитів полягають в недотриманні позичальниками умов участі в програмах. Наприклад, для фізосіб — це високий сукупний щомісячний дохід родини за 6 місяців, що перевищує передбачену у програмі суму в 189 тис. грн, або ж загальна площа будинку більше за 250 м2. Натомість для ОСББ та ЖБК відмова у кредитуванні трапляється вкрай рідко, адже подати заявку можуть лише ті організації, що не мають боргів / або мають незначну заборгованість перед ресурсопостачальними компаніями.
Також банкір озвучив перелік необхідних умов, дотримання яких гарантуватиме потенційному позичальнику схвалення енергокредиту.

Для власників домогосподарств:

  1. Необхідно подати стандартний пакет документів (паспорт, код, довідка з місця роботи), правовстановлюючі документи на будинок та довідку про наявність особового рахунку побутового споживача електроенергії. 
  2. Необхідно визначитися із постачальником обладнання та подати документи на придбання та встановлення енергообладнання.
  3. Енергокредит видається виключно власнику будинку, загальна площа якого не перевищує 250 м2. 
  4. Середньомісячний сукупний дохід всіх членів родини за останні 6 місяців не повинен перевищувати десятикратний розмір місячної середньої заробітної плати в Україні. Тобто не більше за 189 тис. гривень.

Для ОСББ або ЖБК: 

  1. Рішення / протокол зборів членів ОСББ та ЖБК з рішенням про подання документів на отримання кредиту для придбання та встановлення СЕС (рішення має бути схвалено більшістю власників квартир).
  2.  Пакет документів: правовстановлючі документи юрособи, фінансова звітність, угода з постачальником обладнання, яке планується встановити.
  3.  Кредити можуть отримати ОСББ та ЖБК, в яких середній рівень збирання платежів за рік не нижче 85% затвердженого кошторису, та в яких відсутня прострочена заборгованість перед ресурсопостачальними підприємствами. 

“Одночасно ОСББ або ЖБК можуть подати документи до ДУ “Фонд енергоефективності” з метою участі в програмах фонду, які передбачають компенсацію до 70% від вартості енергоефективного проєкта”, — зауважив експерт. 

Фахівець вказав на низку факторів, що можуть позитивно вплинути на розвиток програм з енергокредитування. Зокрема серед них він відзначив такі:

  1. Достатня обізнаність громадян з умовами пільгового енергокредитування та вигодами, які вони отримують від встановлення такого обладнання.
  2. Непрямий чинник: стабільна ситуація в економіці країни й на валютному ринку зокрема.
  3. Непрямий чинник: стабільна ситуація з енергопостачанням.
  4. Непрямі “воєнні” фактори: від мінімізації наслідків ворожих обстрілів до позитивної динаміки на фронті.

20240822zamotaevДмитро Замотаєв 
Директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ

 

“Ми живемо в досить складних воєнних умовах, а ризики перебоїв з енергопостачанням в осінньо-зимовий період є досить вагомими. Цей фактор часто-густо змушує потенційних позичальників до швидшого ухвалення рішення про участь в кредитних програмах. Енергонезалежність — це стратегія, яка потребує розсудливості, готовності до швидких і системних змін. Саме тому ми налаштовані досить оптимістично: найближчими місяцями кількість виданих енергокредитів може значно зрости”, — підсумував Дмитро Замотаєв.  


Довідка: 

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ГЛОБУС" (ГЛОБУС БАНК) засновано у 2007 році. 
Станом на липень 2024 року регіональна мережа налічує 31 відділення. Всі відділення банку входять до об’єднаної мережі Power Banking, що дає змогу працювати за умов відсутності світла.
ГЛОБУС БАНК підтверджено кредитний рейтинг за національною шкалою на рівні uaAAA, а також рейтинг депозитів на рівні ua2+ за шкалою рейтингового агентства "Експерт-Рейтинг". 
Пріоритетними напрямками діяльності банку є кредитування енергоефективних проєктів, іпотечне кредитування на первинному ринку, автокредитування, кредитування малого та середнього бізнесу. 
ГЛОБУС БАНК є акредитованим партнером низки державних програм: державної іпотечної програми “єОселя”, програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу “5-7-9”, “Доступний факторинг”, “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9”, “Енергонезалежність фізичних осіб - власників домогосподарств”. 
Банк є партнером ДУ “Фонду енергоефективності” за програмами кредитування ОСББ та ЖБК “Енергодім” та “ГрінДІМ”.
Банк є учасником державної програми “Національний кешбек”.
25 червня 2024 року ГЛОБУС БАНК став одним із 17 найбільших українських банків, що підписали Меморандум про кредитування проєктів з відновлення енергоінфраструктури. 
Голова правління ГЛОБУС БАНКУ Сергій Мамедов є заступником Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України та віцепрезидентом Асоціації українських банків.

160924UGB_1 Новини партнерів АУБ | Асоціація українських банків

ЕКА застрахувало ще один кредит для “Екосфери”

ЕКА застрахувало ще один кредит для “Екосфери” на 180 млн грн!

2024.09.30 NOVPARTNЦе другий успішний кейс у співпраці Експортно-кредитного агентства, «Екосфери» та UGB Ukrgasbank .
У 2023 році компанія уже отримала 3,5 млн євро експортного кредиту під страховку Агентства і ми розповідали про них тут 
"ЕКА і UGB мають великий портфель спільних клієнтів, але “Екосфера” - один із найбільших і ми задоволені, що компанія продовжує користуватися нашими послугами.

Це свідчить про те, що страхування від ЕКА справді спрощує ведення бізнесу для українських експортерів", - говорить голова правління ЕКА Ruslan Hashev. 
Докладніше - на сайті ЕКА  Там само - докладна інформація про продукти агентства, контакти та форма заявки.
А також - плагін, за допомогою якого можна перевірити, чи ваш код УКТ ЗЕД підпадає під нашу умови. Звертайтеся! 

2024.09.20 Новини партнерів АУБ | Асоціація українських банків

NovaPay розширює функціонал для ФОПів: видача довіреностей до рахунку та зручне зняття готівк

Відтепер у мобільному застосунку NovaPay доступні нові можливості для фізичних осіб-підприємців: видача довіреностей до рахунку та внесення/зняття готівки з нього у відділеннях Нової пошти.

У застосунку можна оформити п’ять видів електронних довіреностей до рахунку ФОП:

  • для бухгалтера з правом підпису;
  • для бухгалтера без права підпису;
  • для поповнення рахунку готівкою;
  • для зняття з рахунку готівки;
  • для поповнення та зняття з рахунку готівки.

За лічені хвилини із електронною довіреністю бухгалтер зможе створювати та підписувати платіжні інструкції, формувати виписки і звіти, переглядати історію операцій по рахунку та бачити реквізити.
Окрім того, для ФОПів додали можливість вносити та знімати готівку із рахунку у відділеннях Нової пошти за допомогою штрих-коду у застосунку NovaPay. Послугою можуть скористатися як довірені особи, так і самі ФОПи, які мають рахунок у NovaPay.

До 26 вересня на всі послуги внесення та зняття готівки діє акційна ставка – 0% на комісії. Потім діятимуть такі тарифи:

  • усі операції з коштами, що надійшли як післяплата, – без комісій;
  • операції з коштами, що не є зарахуванням післяплати: усі транзакції і зняття готівки до 100 тис грн — без комісій, більше цієї суми — на зняття готівки комісія 0.5%, утім не менше 15 грн, переказ на інший банк – 0.5%, мінімум – 2 грн, максимум – 15 грн.

2024.09.10 rubanОлексій Рубан
директор з інновацій NovaPay

 ”

«Наша мета – допомогти підприємцям полегшити їх щоденну фінансову рутину. І клієнти вже оцінили можливість миттєвого відкриття рахунку онлайн. Ми побачили, що для них також важливо мати спільний доступ до рахунків для команди. Саме тому допрацювали функціонал нашого застосунку, – говорить Олексій Рубан, директор з інновацій NovaPay.

 


Нагадаємо, в липні цього року NovaPay дав підприємцям можливість відкривати платіжний рахунок у застосунку NovaPay. Функціонал дозволяє легко та швидко отримати віртуальну бізнес-картку та онлайн-доступ до основних фінансових сервісів, а також виводити дохід ФОПу на картку фізособи.

2024.09.19_novynypart Новини партнерів АУБ | Асоціація українських банків

International Сonference:«DIGITAL TECHNOLOGIES and SMART BANKING for financial stability

International Сonference: «DIGITAL TECHNOLOGIES and SMART BANKING for financial stability» - АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ БАНКІВ інформаційний партнер заходу 

2024.09.19infopartn

Шановні колеги!

Асоціація українських банків запрошує вас взяти участь у International Conference: «DIGITAL TECHNOLOGIES and SMART BANKING for financial stability», яка відбудеться 16 жовтня 2024 року з 09:00 до 18:00 у Києві в КВЦ «Парковий», Паркова дорога, 16-а, Rest Hall Event Space, 3 поверх

Міжнародна конференція об’єднає представників банківського, страхового ринків, МФО та IT-компаній, щоб обговорити інноваційні рішення, спрямовані на забезпечення фінансової стійкості через цифрові технології та Smart-банкінг.
З вітальним словом на конференції виступить Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас, який підкреслить важливість впровадження сучасних технологій для розвитку фінансової системи України.
Захід відіграє ключову роль в об’єднанні фінансових установ та сприяє розвитку банківської системи України, працюючи над підвищенням її ефективності, зміцненням співпраці з міжнародними партнерами та впровадженням новітніх рішень, які відповідають викликам сучасності.

Не пропустіть можливість долучитися до цієї важливої події та стати частиною обговорень, що впливатимуть на майбутнє фінансового сектору!

 

Реєстрація за посиланням

Більш детальна інформація про спікерів  

З темами конференції можна ознайомитися за посиланням 

2024.09.17Ep Новини партнерів АУБ | Асоціація українських банків

"Економічна правда" анонсує проведення ІІ щорічного форуму присвяченого українському експорту.

"Економічна правда" анонсує проведення другого щорічного форуму присвяченого українському експорту. Асоціація українських банків виступає інформаційним партнером форуму.

2024.09.17 EP infoparn

Під час заходу в одному місці будуть зібрані представники всіх галузей вітчизняного бізнесу для яких реалізації їхньої продукції за кордон – це не просто спосіб вижити в умовах війни, а й осмислений вибір для власного розвитку та підтримки економіки країни в цілому.
На форумі бізнесмени, представники влади та недержавного сектору, логістичних компаній обговорюватимуть наявний прогрес у розв'язанні проблем експорту українських товарів, наявні перепони та перспективи.

Придбати квитки можна за посиланням.

Захід відбудеться в середу, 25 вересня 2024 року. Початок о 15:00.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ