Новини АУБ

АУБ подала зауваження до законопроектів, що стосуються банківської діяльності

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Голови профільного парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Миколи Азарова з обґрунтуванням недоречності прийняття низки законопроектів, що стосуються банківської діяльності.

Зокрема, президент АУБ надав зауваження до законопроекту “Про підвищення кредитної підтримки пріоритетних галузей економіки” (реєстраційний №4579). Як наголошується у листі Президента АУБ до Голови профільного парламентського Комітету: “АУБ цілком поділяє думку, що подолати кризу в Україні можна лише шляхом відновлення економіки, що стане запорукою стабілізації банківської системи. Разом з тим, механізм кредитної підтримки пріоритетних галузей економіки, запропонований законопроектом №4579, не може бути реалізованим”.

В АУБ наголошують, що у законопроекті, серед іншого, допущено підміну цілей використання рефінансування НБУ.

За словами Президента АУБ: “Якщо автори законопроекту дійсно ставили за мету вироблення механізму відновлення банками  кредитування пріоритетних галузей економіки, то, в такому випадку, цей механізм мав би передбачати:

- чіткий перелік пріоритетних галузей економіки та підприємств, що підлягатимуть державній підтримці;
- загальну суму коштів, необхідних для фінансування цих підприємств;
- види державної підтримки (пряме бюджетне фінансування, надання кредитної підтримки через банківські установи шляхом повного або часткового (за умови залучення інших інвестицій) рефінансування, компенсація процентів, гарантії Уряду тощо);
- джерела державної фінансової підтримки (бюджетні кошти, Стабілізаційний фонд, контрольований приріст грошової маси тощо);
- у разі рефінансування – строк надання таких кредитів”.

Як відзначає Президент АУБ: “На жаль законопроект №4579 не дає відповіді на наведені питання”. Зважаючи на це, АУБ запропонувала направити законопроект “Про підвищення кредитної підтримки пріоритетних галузей економіки” на доопрацювання.

Окрім цього, Президент АУБ подав до Комітету з питань фінансів і банківської діяльності зауваження до законопроекту “Про встановлення облікової ставки Національного банку України у 2009 році” (реєстраційний №4556), наголосивши, що запропоноване цим законопроектом встановлення облікової ставки адміністративними засобами є порушенням принципів ринкової економіки.

Як підкреслив Президент АУБ: “Адміністративне встановлення економічно необґрунтованого рівня облікової ставки призведе до того, що від банків вимагатимуться кредити під відсоток, що не перевищує 10% (облікова ставка плюс 2-5% маржі), тоді як жоден з клієнтів банку (фізичні або юридичні особи) не будуть розміщувати свої депозити під відсотки, що є нижчими від рівня інфляції плюс премія за ризик. За цих умов ми отримаємо у кращому випадку не працюючий Закон, у гіршому  - нову хвилю необґрунтованих звинувачень на адресу банків за високий рівень кредитних ставок”.

Президент АУБ відзначає, що за таких умов запропонований законопроект міг би бути підтриманий лише у випадку, якщо таким же адміністративним порядком буде встановлено, що рівень інфляції в Україні на 2009 рік встановлюється на рівні не вище 4% на рік, і цей показник буде фактично дотриманий. “Але з об’єктивних економічних причин це є нездійсненним”, – констатують в АУБ.

У зв’язку з вищесказаним в АУБ запропонували відхилити законопроект “Про встановлення облікової ставки Національного банку України у 2009 році” (№4556).

Прес-служба Асоціації українських банків

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ