Новини АУБ

"Гривня. Більше ніж гроші": в Києві відкрилася унікальна виставка про історичний шлях національної валюти і її вплив на розвиток України

27 березня відбулось урочисте відкриття виставки "Гривня. Більше ніж гроші" в Національному центрі "Український Дім". Організаторами події стали Національний банк України спільно з низкою архівних установ та провідних музеїв країни. На урочистому відкритті виставки «Гривня. Більше ніж гроші» були присутні Голова Національного банку України Андрій Пишний, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, а також представники уряду, народні депутати, фінансисти та громадські діячі. Вони наголосили на важливості національної валюти як символу незалежності та економічної стабільності держави. Асоціацію українських банків на заході представляв її перший віце-президент Віталій Романчукевич. Він високо оцінив масштаб і зміст проєкту, наголосивши на його важливості для розуміння історії та ідентичності України.

Виставка "Гривня. Більше ніж гроші" — це не просто експозиція монет і банкнот, а глибоке дослідження української державності крізь призму національної валюти. Вона показує еволюцію гривні: від перших згадок у Київській Русі до сучасних художньо оформлених банкнот незалежної України. Символіка гривні є невід’ємною частиною української культури, історії та суверенітету.
В цьому році Асоціації українських банків виповнюється 35 років і, за словами Віталія Романчукевича, ця виставка має особливе значення для АУБ. Адже Асоціація відігравала важливу роль у впровадженні гривні в 1996 році, що стало не лише економічним, а й політичним кроком у відокремленні України від рубльової зони країни-агресора росії. Саме тому, гривня — це більше, ніж гроші, це символ незалежності та незворотності українського шляху.
Під час відкриття Віталій Романчукевич зазначив, що виставка вражає своїм масштабом і глибиною.


RomanchukievichВіталій Романчукевич
ПЕРШИЙ ВІЦЕПРЕЗИДЕНТ АУБ

lapkipryamamova-removebg-preview "Гривня. Більше ніж гроші": в Києві відкрилася унікальна виставка про історичний шлях національної валюти і її вплив на розвиток України | Асоціація українських банків

 

“Вона демонструє, що гривня — це не просто платіжний засіб, а важливий елемент нашої історії та національної ідентичності. Кожна банкнота, кожна монета — це частина історії боротьби та перемог нашої держави", - підкреслив перший віцепрезидент Асоціації українських банків.


Експозиція в Українському домі охоплює два поверхи та містить унікальні артефакти, архівні матеріали, зразки художніх ескізів видатних митців, які творили візуальний образ української валюти. Виставка дозволяє не лише побачити історію гривні, а й відчути її енергетику, зрозуміти її глибокий символізм у становленні державності.
Партнери проєкту: АТ "Ощадбанк", АТ КБ "ПриватБанк", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ "УКРСИББАНК", компанія "Visa".
Експозиція виставки включає рідкісні банкноти та монети, художні інсталяції, інтерактивні стенди та мультимедійні матеріали. Серед представлених робіт – авторські мистецькі інтерпретації національної валюти від українських художників Антона Логова, Олексія Сая, Влади Ралко та інших. Відвідувачі також мають змогу побачити історичні документи, пов’язані з розвитком грошового обігу в Україні.
Виставка триватиме до 11 травня 2025 року. Адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 2.

Також читайте:

Станіслав Аржевітін: «Грошова реформа 1996-го року допомогла стабілізувати економіку, стримати інфляцію, але все одно залишилася некомплексною»

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ