Новини фінансового сектору

В Університеті НБУ створять Фонд раритетної літератури

Як повідомив директор наукової бібліотеки Університету банківської справи НБУ Олександр Годунов, у виші невдовзі планують відкрити Фонд раритетної літератури та стародруків. Така ідея виникла у ректора УБС Тамари Смовженко ще два роки тому, коли розпочала роботу наукова бібліотека у Києві, проте втілити одразу її не було змоги. Тепер же розпочинаються роботи з будівлі нових корпусів університету, а відтак з’явилась можливість передбачити спеціальні приміщення для такого відділу бібліотеки. Початковий Фонд цінної літератури організатори планують зібрати силами колективу університету, а тому оголосили «мобілізацію» і запросили всіх поділитись тими цінними паперовими виданнями, що у них є. Окрім іншого, книгу можна буде передавати у Фонд в тимчасове користування. Гарний початок роботі фонду та приклад для наслідування подала ректор, подарувавши перший експонат – книгу 1859 року, видану у Львові, який тоді ще називався Лембергом, Збірник нормативно-правових документів, якими повинні керуватися в управлінні містом. Хоча до цього університет вже міг похвалитись дечим. До прикладу, у Харківському інституті банківської справи УБС НБУ є кілька цінних раритетів – Твори Гоголя 1900 року видання, Твори Гончарова 1899 року випуску та найстаріша книга – Твори Грибоєдова, які побачили світ 1886 року. Керівник харківської інститутської бібліотеки Лідія Видай, яка працює в навчальному закладі уже 15 років, не пригадує, як ці книги потрапили сюди. Розпитувала «старожилів» навчального закладу, та й ті не пригадують. Розповідає, що на книжках стоїть знак «Госбанк СССР», отож, мабуть, ще з радянських часів ці книги зберігаються в бібліотеці.

Олександр Годунов ділиться планами про те, що майбутні університетські книжні раритети матимуть свій електронний вигляд, аби їх могли переглядати й у Києві, і в інших містах розташування інститутів університету.

Фонди стародруків мають усі національні університети або навчальні заклади з довгою історією, як от Гарвард чи Оксфорд. Збирали їх століттями всі, хто мав стосунок до певного вишу та дбав про тих, хто там навчається. У фондах іменитих освітніх установ не лише книги, а й цінні карти, атласи, різноманітні рідкісні речі, дотичні до науки. Всі ці здобутки покликані «збагачувати» знаннями студентів. Отож усіх, кого переповнюють патріотичні почуття до рідної альма-матер – Університету банківської справи, та тих, хто бажає, аби студентська молодь його вишу знала більше, закликаємо: будьте меценатами новоствореного фонду, інвестуйте в освіту нашої молоді, творіть історію!

2010-12-27

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ