Новини фінансового сектору

GUARDIAN: Китай висловлює застереження щодо швидкого зміцнення юаня

GUARDIAN

Опубліковано: 7 жовтня 2010 р.

Війна слів щодо вартості міжнародних валют зросла вчора, коли китайський прем’єр  Вень Жібао (Wen Jiabao )  попрохав  Європейський Союз  припинити  тиск на  Пекін щодо  проведення ревальвації юаня, оскільки будь-які раптові зміни можуть викликати  серйозні соціальні заворушення  в Китаї.
Виступаючи у Брюсселі, Жібао повідомив, що Китай рухатиметься у напрямку до того, аби зробити його валюту гнучкішою,  відкинувши заклики до її швидкої ревальвації. Це питання  домінувало цими вихідними на засіданні Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) та країн G7 у Вашингтоні.
"Не пресингуйте  нас щодо ревальвації [юаня], -  сказав Жібао  в кулуарах лідерам ЄС після свого виступу. "Так, ми збираємося продовжувати реформи".
ЄС  і ще більше США критикували Китай  за  утримування  грошової одиниці  країни на низькому рівні, що здешевлює  китайський експорт у всьому світі і перешкоджає зусиллям західних країн оправитися від рецесії, збільшуючи  експорт.
Але Вень Жібао сказав вчора, що китайський торговельний надлишок зі США пояснюється специфічною структури економік обох країн,  а не обмінним курсом  юаня.
Він також відзначив, що один з американських конгресменів передбачає соціальні заворушення  у Китаї, якщо  юань буде швидко ревальвовано. "Бо багатьом  нашим компаніям-експортерам доведеться у такому випадку закритися", - сказав Вень Жібао. "Робітники-мігранти змушені будуть  повернутися до своїх сіл. Китай вже  й так має соціальну та  економічну турбулентність, а  різка ревальвація  може нести загрозу для всього світу".

Висловлювання Вень Жібао  є відповіддю на  те, що міністри фінансів G7 мають намір  обговорити посилення  стурбованості щодо валютних воєн у кулуарах щорічного зібрання  МВФ  у Вашингтоні в п'ятницю.

Міністр казначейства США Тімоті Ґейзнер (Тімоті Geithner), який відвідав Китай раніше цього року з проханням  девальвувати  юань, сказав у Вашингтоні, що "руйнівна динаміка" великих країн, що підтримують свої валюти  недооціненим, може викликати інфляцію та «бульбашки» активів. Він закликав  країни координувати  їх політику.

"Все більше країн стикаються з сильнішим на них тиском, спричиненим небажанням цих країн девальвувати  національні валюти", - сказав він учора  у Бруклінському  Інституті у Вашингтоні. п.Ґейзнер також  сказав, що валюти -  це "успадковане багатостороннє питання. Його набагато легше розв’язати, якщо країни зберуться разом і  робитимуть  речі,  які доповнюють одна одну.

Коментарі Ґейзнера  відлунювали заклики МВФ  щодо більшої валютної гнучкості. Керівник МВФ виступив, у свою чергу,  з різкою критикою, застерігаючи  уряди від використання обмінних курсів як зброї. Домінік  Строс-Кан  сказав наступне The Financial Times: "Ясно, що почала циркулювати ідея, що валюти можуть бути використані як політична зброя. Втілена у дії, така ідея  була б  дуже серйозним ризиком для  глобального відновлення [економіки]… будь-який такий підхід мав би  негативний та дуже шкідливий вплив  у довго-терміновій перспективі".
Банк Японії відновив свою політику нульової процентної ставки і зобов'язався купити ¥5трлн. (£37 млрд.) активів,  що має послабити  єну. Останніми тижнями він також виходив на   валютні ринки щоб  ослабити ієну вперше за шість останніх років, хоча ефект був нетривалим.
Бразилія погрожувала втрутитися і послабити свою національну валюту. В понеділок  вона  подвоїла податок на придбання зарубіжними інвесторами місцевих облігацій. Бразильський міністр фінансів Ґвідо Мантеґа (Guido Mantega)  вжив минулого тижня фразу "міжнародна валютна війна",  що було наслідком серії втручань центральних банків Японії, Південної Кореї, Швейцарії та Тайваня  для здешевлення їх валют.
Здається, Строс-Кан посилався на коментарі Мантеґа, коли казав: "Ми бачили звіти,  які засвідчують, що деякі країни, що розвиваються, чиї економіки стикаються з великими припливами капіталу, говорять, що, можливо, настав час використати національні валюти для отримання переваги, особливо  у частині торгівлі. Я не думаю, що це хороше рішення".
Слабкий долар та очікування, що  Федеральна Резервна Система  США  може вдатися до стимулюючих заходів, підштовхнуло  вчора золото  до нового високого рекорду. Золото (спот)  досягнуло $1,349.80 за  унцію. Срібло також подорожчало і досягнуло  найвищого рівня за останні 30 років, а платина досягла  4,5-місячного піку.

Переклад:В.Степаненко

http://www.guardian.co.uk/business/2010/oct/06/currency-war-warning-imf-chief

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ