НБУ розширив можливості для МФО використовувати гривневі кошти для фінансування проектів в Україні
Національний банк розширив можливості міжнародних фінансових організацій (МФО) використовувати кошти в гривні для фінансування проектів в Україні.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.
Таке рішення прийнято у відповідь на звернення Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та закріплено в постанові правління НБУ № 225 від 31.03.2016 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.
Постанова вносить зміни в порядок відкриття та використання коштів за поточними рахунками МФО, які відкриваються в уповноважених банках.
Також змін зазнає інструкція про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах.
На думку регулятора, таким чином в Україні запрацює новий і більш широкий режим функціонування поточних рахунків, які МФО відкривають і використовують в уповноважених банках.
Відтепер МФО зможуть використовувати для кредитування українського бізнесу гривневі кошти, отримані ними в якості кредиту від уповноваженого банку.
До цього часу їм дозволялося надавати кредити і позики тільки за рахунок коштів в гривні, отриманих від продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України та від розміщення власних облігацій на території України.
Зазначені зміни будуть поширюватися на Міжнародну фінансову корпорацію (IFC) та Північну екологічну фінансову корпорацію.
Розширення режиму поточних рахунків МФО стосується також проведення на території України розрахунків за операціями іноземного інвестування, договорами страхування, з оплати продукції, послуг, робіт тощо.
“Завдяки такому рішенню Національного банку міжнародні фінансові організації зможуть збільшити кредитне фінансування в гривні вітчизняних підприємств. А значить, і розширити доступ українського бізнесу до кредитних ресурсів у національній валюті”, – пояснив заступник голови Національного банку Олег Чурій.
Зокрема, Міжнародна фінансова корпорація очікує, що такі кроки регулятора дозволять їй розширити доступ до фінансування IFC для більш широкого кола українських компаній і продовжити терміни фінансування.
Зміни набувають чинності 6 квітня.