Новини фінансового сектору

Депутати хочуть розширити повноваження Фонду гарантування вкладів

З такою ініціативою виступив заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, який курирує співпрацю з Фондом гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), Руслан Демчак під час круглого столу “Низька ефективність продажів майна банків-банкрутів: корупція чи об’єктивна реальність?”.

«Наприклад, потрібно дозволити Фонду спочатку створити перехідний банк, а вже потім робити road show і пропонувати його інвесторам. Зараз робота по створенню і продажу перехідних банків фактично заморожена », – вважає він.

Розширення повноважень ФГВФО дозволить збільшити кількість потенційних покупців активів банків-банкрутів. «Інфляція в останні роки зростає, відбувається спад промислового виробництва, експорт та імпорт падають. Крім того, зростає державний борг країни. Тому зараз не існує покупців, які можуть активно купувати активи банків-банкрутів. Фізособи бідніють, держава збільшує держборг і не є хорошим інвестором, корпоративний сегмент також втрачає прибутки », – пояснює директор Центру економічних досліджень і прогнозування” Фінансовий пульс “Сергій Мамедов.

Але навіть в такій ситуації Нацбанк відмовляє потенційним покупцям. «Згідно із законом банки можуть купувати тільки інвестори, які були узгоджені Нацбанком. Нещодавно НБУ декваліфікував двох нормальних іноземних інвесторів, які збиралися придбати банки. На нашу думку, це були нормальні іноземні інвестори », – повідомив заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Кияк.

Також Руслан Демчак пропонує вдосконалити механізм продажу кредитних портфелів неплатоспроможних банків. “Потрібно консолідувати пакети і зі знижкою пропонувати їх банкам – чинним учасникам ринку. Вони знають, як працювати з проблемними активами. Але потрібно розробити механізм, який дозволить купувати ці активи, наприклад, в залік боргу неплатоспроможного банку перед Фондом. Банки, може бути, і хочуть придбати проблемний портфель, але “живих” грошей у них зараз немає “, – навів приклад Руслан Демчак.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ