Новини фінансового сектору

Польські банки очікують зниження прибутку ще на 10% цього року

Польські банки розраховують на зниження своїх прибутків на 9,6% за підсумками поточного року через високі витрати і новий банківський податок. Про це повідомляється в звіті польського фінрегулятора.

Торік загальний прибуток банківського сектору Польщі, який на 60% належить іноземним фінансовим групам UniCredit, Santander і Commerzbank, впав майже на 18% до 11,5 млрд злотих (3,02 млрд доларів США), передає Reuters.

На зниженні показників позначилися рекордно низькі процентні ставки по кредитах і депозитах, збільшені платежі у Фонд страхування вкладів, а також у фонд підтримки проблемних позичальників. Крім того, з цього року за ініціативою правлячої партії «Право і справедливість» в країні був введений новий податок на банківські і страхові активи.

За попередніми розрахунками, новий податок буде приносити в казну близько 4,4 млрд злотих (1,15 млрд доларів) щорічно.

Торік польські банки, акції яких котируються на фондовій біржі, втратили близько чверті своєї ринкової вартості через очікуваний нижчий прибуток, а також через побоювання інвесторів, викликані пропозицією влади Польщі конвертувати валютні іпотеки з швейцарських франків у злоті за рахунок банків.

За розрахунками польського фінрегулятора, така конверсія могла б коштувати банкам 67 млрд злотих.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ