Новини АУБ

Нові правила щодо заборони використання кредитних коштів для азартних ігор: АУБ провела широку зустріч між банками та НБУ

2 липня 2024 року, за ініціативою Асоціації українських банків (АУБ), відбулася онлайн-зустріч, у якій взяли участь більше 110 представників з близько 50 банків України. Основною темою обговорення стали нові регулятивні норми Національного банку України (НБУ), що забороняють використання кредитних коштів для участі в азартних іграх.

 

Національний банк України запровадив ці зміни з 22 червня 2024 року, з метою мінімізації ризиків для безпеки та стабільності фінансової системи, зменшення негативних наслідки функціонування сфери азартних ігор в мережі Інтернет, сприяння захисту прав споживачів та розвитку відповідального споживчого кредитування.

Відповідно до Постанови Правління НБУ № 72, надавачам платіжних послуг забороняється здійснювати платіжні операції користувачів за рахунок коштів, наданих користувачам на умовах кредиту, на рахунки організаторів азартних ігор для участі в азартних іграх у мережі Інтернет.

 

Під час зустрічі представники НБУ наголосили на важливості впровадження нових правил та підкреслили, що заборона поширюється на всі види кредитних коштів, незалежно від їхнього джерела. Вони також акцентували увагу на тому, що банки повинні налаштувати свої системи для відстеження транзакцій, пов'язаних з азартними іграми, використовуючи відповідні MCC (Merchant Category Code), які зазначені у Постанові Правління НБУ №72.  

 Знімок_екрана_2024-07-02_103430.png

Банки зазначили, що є певні технічні складності здійснення контролю за подібними транзакціями. Учасники зустрічі зауважили, що поточні системи не завжди можуть ідентифікувати кредитні кошти через складний механізм транзакцій. Деякі банки обрали різні механізми обробки та контролю таких операції.

Асоціація українських банків (АУБ) відіграла важливу роль у організації цієї зустрічі, сприяючи налагодженню діалогу між банками та НБУ. Завдяки їхній ініціативі, банки мали змогу отримати необхідні роз'яснення та обговорити можливі технічні та операційні виклики.

 

Зустріч завершилася домовленістю про подальшу співпрацю між НБУ та банками. Було вирішено, що банки нададуть свої пропозиції та рекомендації.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ