Новини АУБ

XIX З'їзд Асоціації українських банків: підсумки роботи та нові виклики

14 червня відбувся XIX звітно-виборчий З'їзд Асоціації українських банків (АУБ), де обговорювалися ключові питання та перспективи банківської системи України, підводилися підсумки роботи за звітний період та приймалися важливі рішення щодо майбутнього розвитку Асоціації. Участь у З'їзді взяли 49 делегатів з 72 членів Асоціації, як банки, так і небанківські фінансові установи. Загалом кількість учасників склала близько 70 осіб, серед яких представники Верховної Ради України, Міністерства економіки, Міністерства юстиції, Торгово-промислова палати України.

На XIX звітно-виборчому З'їзді Асоціації українських банків було підведено підсумки роботи за звітний період. У своєму звіті, голова Ради Асоціації Станіслав Аржевітін зазначив, що за останні роки АУБ активно розширювала свою діяльність, зокрема, за рахунок прийняття нових членів та співпраці з міжнародними організаціями. Було проведено 40 засідань Ради АУБ, під час яких обговорювалися питання макроекономічної стабільності, фінансового моніторингу та законодавчого регулювання банківської діяльності, фінансового ринку, стабілізації банківської системи під час воєнного стану.

Під час виступу Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подякував Асоціації за плідну роботу консолідації учасників фінансового ринку, спрямованої на розвиток фінансово-банківського сектору. Він наголосив на макрофінансовій стабільності, яка була досягнута завдяки спільним зусиллям банківського сектору та держави. Данило Гетьманцев зазначив, що українська банківська система є однією з найстабільніших у світі, що дозволяє Україні впевнено протистояти економічним викликам.

Заступник міністра юстиції Інна Богатих, підкреслила важливість санкційної політики та ролі банків у блокуванні активів підсанкційних осіб, що особливо важливо сьогодні під час спротиву Україні агресивній війні, розвязаною росією. Вона висловила вдячність банкам за їхню ефективну роботу в умовах російської військової агресії.

Ростислав Коробка, Віце-президент Торгово-промислової палати України у своєму виступі акцентував увагу на необхідності тіснішої співпраці між банківським сектором та промисловими підприємствами для відновлення економіки України.

Член Ради Національного банку України Василь Фурман у своєму виступі наголосив на високому рівні професіоналізму Національного банку та стабільності банківської системи. Він відзначив, що банківська система України є однією з найсильніших у світі, і ця стабільність дозволяє Україні протистояти економічним викликам. Фурман також підкреслив роль банків у підтримці економічного фронту та висловив подяку Збройним силам України за їхню роботу, що дозволяє продовжувати розвивати банківську систему навіть у складних умовах війни.

Заступниця Міністра економіки Надія Бігун в своєму виступі акцентувала увагу на важливості відновлення ринкового кредитування та затвердженні стратегії розвитку кредитування Радою фінансової стабільності. Вона підкреслила, що програма 5-7-9, яка підтримувала бізнес під час кризи, має перефокусуватися на розвиток та стимулювання економіки, зокрема через фінансування оборонно-промислового комплексу. Надія Бігун pазначила, що необхідно змінити політику власності державних банків для стимулювання фінансування оборонної галузі. Заступниця Міністра економіки виступила з пропозицією розвитку розподіленої генерації в енергетиці, щоб забезпечити стабільне енергопостачання під час війни. Також Надія Бігун відзначила важливу роль банків у збереженні макрофінансової стабільності під час військових дій. Вона підсумувала, що стратегія економічного розвитку включатиме пріоритетні сфери, зокрема оборонну промисловість та енергетику, і банки мають активно брати участь у фінансуванні цих галузей.

Важливість збереження макрофінансової стабільності та посилення ролі Асоціації у підтримці банківської системи України согодні є пріоритетними завданнями АУБ. На цьому наголосив Президент Асоціації Українських банків Андрій Дубас під час свого звітного виступу на З’їзді.

Він висловив подяку членам Асоціації за їхню активну участь і підтримку в ці складні часи, а також підкреслив значущість міжнародного співробітництва для розвитку української банківської системи. Дубас також ознайомив присутніх з ключовими досягненнями АУБ за звітний період, включаючи зростання членства та успішну співпрацю з міжнародними фінансовими інституціями.

Андрій Дубас також відзначив підтримку банками та небанківськими фінансовими установами реалізацію проєкту документального повнометражного фільму «Да Вінчі». Серед інших досягнень АУБ – підтримка ініціативи Мінсоцполітики щодо співпраці з банками у наданні соціальних послуг та відновлення співпраці та асоційованого членства АУБ у Європейською банківській федерацією, яка працює у Брюсселі і включає національні банківські Асоціації країн ЄС та країн, які прагнуть вступити до ЄС. На 59-му Засіданні асоційованих членів Європейської банківської федерації (EBF), який нещодавно пройшов у Афінах, EBF офіційно запросила АУБ представляти українську банківську спільноту в цій організації.

Учасники З’їзду високо оцінили роботу АУБ за останні роки, особливо під час широкомасштабного агресивного вторгнення росії. АУБ змогла консолідувати фінансово-банківську спільноту навколо розвитку банківської системи в умовах викликів воєнного часу.

На XIX З'їзді АУБ Андрія Дубаса було переобрано на посаду Президента Асоціації українських банків.

Також під час З'їзду був обраний новий склад Ради Асоціації українських банків на строк чотири роки. До Ради увійшли:

   1. Станіслав Аржевітін – Голова Ради АУБ
   2. Михайло Власенко – Голова Правління АТ «Ідея Банк»
   3. Євген Мецгер – Голова Правління "Укрфінжитло"
   4. Сергій Мамедов – Голова Правління АТ «КБ «ГЛОБУС»
   5. Андрій Грігель – Голова Правління АТ «Акціонерний Банк «Радабанк»
   6. Надія Воробйова – Голова Правління АТ «Альтбанк»
   7. Тетяна Путінцева – Голова Правління АТ «Комерційний індустріальний банк»
   8. Микола Тарасовець – Голова Правління АТ «Полікомбанк»
   9. Андрій Кривошапко – Генеральний директор NovaPay
   10. Дмитро Золотько – Голова Правління АТ «Перший інвестиційний банк»
   11. Володимир Довгаль – Директор ТОВ «АВЕНТУС УКРАЇНА»
   12. Олег Поляк – Перший Заступник Голови Правління ПАТ "ТАСКОМБАНК"
   13. Тамара Юріївна Савощенко – Заступник Голови Правління АБ «Укргазбанк»
   14. Член Правління банку АТ "ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИЙ БАНК УКРАЇНИ" 
   15. Ярослав Колесник – Співголова Ради Асоціації «Український кредитно-банківський союз»
   16. Володимир Косюга – Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз»
   17. Галина Хейло – Голова «Фінансово-аналітичний центр «Трансформація»
   18. Андрій Богданович Дубас – Президент АУБ (за посадою)
   19. Віталій Романчукевич – Перший Віцепрезидент АУБ (за посадою)

Під час заходу учасники також відзначили, що Асоціація українських банків активно працює через профільні Комітети, які складаються з топ-менеджерів та фахових експертів банків, небанківських фінансових установ. Пропозиції та напрацювання Комітетів АУБ направляються до Національного банку України для розробки ефективних рішень, нормативно-регуляторних актів, які допомагають фінансовому сектору не лише вистояти під час війни, а й забезпечити стійкість фінансової системи та розвиток економіки України.

Члени АУБ відзначили, що сьогодні Асоціація українських банків знаходиться у постійному конструктивному діалозі з регуляторними, державними та законодавчими органами, ефективно співпрацюючи з НБУ, Верховною Радою, Урядом, Офісом Президента України, що сприяє ефективному представництву інтересів банківської спільноти.

Підсумовуючи XIX З'їзд Асоціації українських банків, учасники заходу підкреслили, що сьогодні продовжує відігравати ключову роль у розбудові фінансово-банківської системи країни. Її діяльність сприяє забезпеченню макрофінансової стабільності, зміцненню банківського сектору та підвищенню довіри до фінансових установ. Завдяки активній співпраці з регуляторами та міжнародними організаціями, АУБ робить вагомий внесок у розвиток економіки України та підтримку її стійкості в умовах сучасних викликів.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ