Новини АУБ

Фінансування ЗСУ та збереження кадрів: у Асоціації українських банків обговорили нові законодавчі ініціативи щодо наповнення бюджету та бронювання працівників

20 березня в Асоціації українських банків відбулася зустріч представників банківської спільноти з Дмитром Наталухою, народним депутатом, головою Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку. Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання розвитку економіки України в умовах воєнного стану. Зокрема, учасники зустрічі обговорили фінансування Збройних Сил України та бронювання працівників фінансових установ. Основна увага була приділена прозорому механізму фінансування ЗСУ та мобілізаційним процесам у критичний для країни період. Учасники зустрічі розглянули питання бронювання ключових співробітників для стабільності економіки та забезпечення потреб Збройних Сил України.

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас зазначив, що сьогодні питання ресурсів – як фінансових, так і кадрових – є одним з ключових в державі і потребує вирішення. «Банківська система України продемонструвала стійкість та безперебійність роботи в умовах війни. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Національного банку України, Асоціації українських банків та самих банків. Проте війна істотно вплинула на діяльність банківської системи. Зниження ділової активності, погіршення платоспроможності позичальників, зростання ризиків та обмеження доступу до ресурсів – це лише деякі з викликів, з якими стикаються банки», – сказав Андрій Дубас. 

Учасники зустрічі підкреслили, що мова йде не лише про банківську систему, а й взагалі про усі галузі економіки, без сталого функціонування якої неможливо фінансування оборонного бюджету країни. Зокрема, Дмитро Наталуха акцентував на потребі розширення можливостей для бронювання співробітників не лише в банківській сфері, а й серед інших суб'єктів господарювання: "Мені дуже приємно, що ми фокусуємося не тільки на кадрових проблемах банків чи фінансових установ, а й говоримо про вирішення проблем для компаній з різних галузей економіки країни», - сказав нардеп.

Учасники зустрічі підкреслили необхідність збереження критично важливих співробітників для економіки, адже вузькоспеціалізованих працівників важко замінити оперативному режимі при існуючому мобілізаційному процесі. Під час зустрічі представники банківської спільноти та небанківських фінансових установ підкреслили важливість своєчасного наповнення бюджету, адже саме за рахунок українських платників податків утримується армія. Сьогодні внесок бізнесу у фінансування державних оборонних потреб є ключовим. Неможливо допустити закриття підприємств, компаній. Необхідно впроваджувати умови для детінізації бізнесу та створення нових робочих місць. Разом з тим, учасники погодилися, що збільшення податків під час війни є неминучим процесом.

Дискусія також торкнулася теми викривленого сприйняття мобілізації і бронювання в суспільстві. Дмитро Наталуха підкреслив, що економіка не стоїть на місці, навіть в умовах воєнного стану, і продовжує генерувати доходи, які є критично важливими для підтримки Збройних Сил.

Одним з ключових моментів зустрічі стало обговорення пропозицій щодо законопроекту, який би дозволив чіткіше регулювати процеси мобілізації та бронювання, забезпечуючи при цьому необхідні умови для стабільної роботи бізнесу та ефективного фінансування армії.

«Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку приділяє значну увагу питанням підтримки та розвитку банківського сектору. Ми розуміємо важливість банківської системи для функціонування економіки країни та готові до співпраці з банківською спільнотою для вирішення актуальних проблем», – зазначив Дмитро Наталуха.

У цілому, зустріч в Асоціації українських банків підкреслила важливість взаємодії бізнесу та держави у вирішенні питань мобілізації та бронювання, а також забезпечення потреб Збройних Сил України. Діалог між усіма зацікавленими сторонами є ключовим у побудові ефективної системи, яка зможе забезпечити і стабільність економіки, і потреби фронту в умовах воєнного стану.

"Банківська система України наочно демонструє стійкість та працездатність в умовах війни. Завдяки спільним зусиллям регулятора, органів влади та банків нам вдалося зберегти стабільність фінансової системи та забезпечити безперебійне надання банківських послуг населенню та бізнесу», сказав Андрій Дубас підсумовуючи зустріч.

Захід завершився формуванням важливих домовленостей та взаєморозумінням між учасниками. Обговорення підкреслило необхідність розробки прозорих і ефективних механізмів бронювання ключових співробітників, які забезпечують стабільне функціонування економіки і, водночас, сприяють зміцненню обороноздатності країни.

Підсумковою спільною думкою учасників заходу стало визнання важливості створення моделі, що дозволить акумулювати достатній фінансовий ресурс для підтримки Збройних Сил України без негативного впливу на економічну стабільність та добробут громадян. Учасники домовилися про подальше співробітництво у вирішенні цих питань, з акцентом на розробці законодавчих ініціатив, які забезпечать реалізацію обговорених принципів. 

img 0149 1280x853

   

   

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ