На попередньому засіданні Правління з питань монетарної політики НБУ, а саме 02 червня 2022 року, регулятор підвищив облікову ставку НБУ у 2,5 рази з 10% річних до 25% річних.
✅Такий рішучий крок регулятора мав на меті захистити гривневі доходи та заощадження громадян, збільшити привабливість гривневих активів, знизити тиск на валютному ринку і в результаті посилити спроможність НБУ забезпечувати курсову стабільність і стримувати інфляційні процеси під час війни.
Пройшло більше місяця з моменту зазначених суттєвих змін в монетарній політиці. Як це вплинуло на банківський ринок, чи досяг регулятор запланованих цілей та які прогнози банківської спільноти щодо наступних можливих змін облікової ставки НБУ та валютного курсу в Україні?
✅Асоціацією українських банків було проведено опитування банківської спільноти, метою якого було визначення відношення професійної спільноти до введених змін, отриманих результатів внаслідок введених змін, а також отримання консенсус-прогнозу щодо майбутнього розміру облікової ставки та валютного курсу.
 

Банківська спільнота, що приймала участь в опитуванні Асоціацією українських банків, в цілому не підтримують червневе рішення регулятора щодо підвищення облікової ставки, проте в нинішніх умовах (продовження військової агресії росії, подальше збільшення інфляції, песимістичні очікування бізнесу) в переважній своїй більшості прогнозують її рівень близько до діючого значення (консенсус прогноз банківської спільноти щодо рівня облікової ставки складає 23% річних (медіанне значення)).

 
 
 
 

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction