Харків – місто, яке одне з перших прийняло виклик російського вторгнення 24 лютого 2022 року, день, який став чорним як для харків’ян, так і економіки регіону. Донедавна потужний індустріальний, освітянский та культурний центр –  став мішенню окупантів та водночас форпостом, який закривав решту України від наступальних дій агресора. Це позначилось і економіці регіону. Згідно з даними Державною служби статистики, Харківська область є антилідером у частці постраждалих регіонів України, отримавши 6,7% за розрахунком ЦЕС. Більшість підприємств та банків були вимушені призупинити свою роботу.

Незважаючи на складні умови роботи, закриття відділень, які постраждали фізично, та безпрецедентний тиск, спричинений інформаційними інсинуаціями, що були направлені на клієнтів та працівників, Мегабанк, як один з системоутворюючих банків Харківщини  – вистояв. Вистояв, зумівши відновити не тільки необхідні потужності для обслуговування населення, але й поновивши роботу п’яти  відділень та 20 пунктів прийому платежів. Загалом же станом на 30 травня в Україні працює 46 відділень банку. При цьому, варто зазначити, що Мегабанк -  український банк, що працює з 1990 року, та який обслуговує більшість комунальних та комерційних підприємств Харкова, а також  може приймати платежі та перекази, використовуючи мережу пунктів прийому та банкоматів. Це важливо, оскільки дозволяє окремим групам людей знімати готівку, робити перекази та здійснювати платежі – звичним способом. Особливо це актуально для людей похилого віку.

 

Мегабанк вистояв, як і Харків. Попри авральний режим роботи, технічні складнощі, через які виникали проблеми у проведеннях платежів, недостатню підтримку державних органів, зокрема відмові у наданні рефінансового бланкового кредиту, який, як не дивно, отримали більшість банків, зокрема і тих, які мають російське походження або російський капітал.  

Багато в чому, сценарій та боротьба  банку з викликами сьогодення перекликаються з тим, як розвивається ситуація України у питанні відновлення справедливості. Попри все, ситуація залишається непростою, однак банк продовжує крок за крок виконувати свої зобов’язання перед клієнтами та укріплювати довіру та повагу від всієї  банківської системи.

Відійшовши від формальної оцінки ситуації, варто розуміти причини того, яким чином Мегабанк зумів повернути собі статус кво. Професіоналізм менеджменту, адекватність дій і прозора політика – лише частина потенціалу Мегабанку. В більшій мірі, потужним фактором стійкості та витривалості стали люди, прості харків’яни, які роками переконувались у надійності банку та його простим і зрозумілим принципам роботи.

 

Черги до кас прийому платежів, які можна було спостерігати у день, коли відкрилось харківське метро – це те, куди містяни несли гроші, аби зробити переказ або оплатити комунальні.

«Потрібно платити, адже у нашому місті має бути порядок», - сказала одна з клієнтів, у відділені банку при ЦНАПі.

Взагалі, феномен харків’ян вже відомий  майже кожному українцю. Всі чули про те, що містяни приносять останнє для потреб воїнів ЗСУ, та вчасно оплачують комірне, навіть після того, коли міський голова дозволив цього не робити.

Порядність та пунктуальність дивовижним чином відривають новий образ жителів Харкова та регіону.

 

Акціонер Мегабанку Віктор Суботін, харків’янин, який постійно залишався у місті, разом зі своєю командою та клієнтами свого банку, на зустрічі з Президентом Асоціації українських банків Андрієм Дубасом, ситуацію  охарактеризував так:

«На жаль, в цей складний час для нашої держави, знайшлись організації, які здійснили інформаційний напад на Мегабанк, і це було для нас, безумовно, випробування. Але ми його пройшли, і на сьогодні всі працюючі відділення банку, повністю відновилось розрахункове обслуговування клієнтів; також ми  працюємо  над тим, аби збільшити капітал Мегабанку, і таким чином, почати більш ефективно працювати з нашими клієнтами, які є головними партнерами банку. В цьому, власне, і є сенс життя будь-якої банківської установи...»

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction