ПРО НЕПРИПУСТИМІСТЬ ЗНИЩЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ БАНКІВ В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ФІНАНСОВОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ

Ми, Асоціація українських банків - некомерційна організація, яка, починаючи від  далекого 1990 року та по сьогодні, безперервно та безвідносно до змін урядів та влади загалом, відстоювала інтереси української економіки та стабільності її розвитку.  Довгий та сталий час нашої роботи, а також визнання авторитету АУБ не тільки українськими банками, але й іноземними впливовими організаціями, зокрема такими як US Business Council* та Atlantic Council – дозволяє нам говорити про неупереджене та системне аналітичне бачення того, які трансформації банківської системи є конструктивними, а які – можуть призвести до несприятливих наслідків.

Мегабанк, який є членом Асоціації, є дійсно системоутворюючим банком у Харківському регіоні. Ми переконані, що його  робота, яка пов’язана з обслуговуванням населення та підприємств – станом на сьогодні, робить значний внесок в утриманні Харкова та області в стані високої обороноздатності та забезпечує необхідними послугами харківчан. Для цього не потрібно бути аналітиком, але достатньо поспілкуватись з містянами та підприємцями. Складно прогнозувати, якими би були сучасні міста Донецької, Луганської, Херсонської та ін. областей з точки зору ведення бізнесу та проживання в такий скрутний час, без системної роботи банків, які продовжують функціонувати на місцях.

АУБ завжди поділяла тверезі та продуктивні пропозиції, які надходили від органів влади та регулятора, та всіляко сприяла їх реалізації. Свідками цього є усі учасники ринку. Ми розуміли важливість загальної стратегії розбудови економіки країни, і завжди позитивно сприймали рішення, метою яких було укріплення економіки України, навіть тоді, коли ці рішення могли ситуативно створювати незручності для наших банків.  Діалоги та роз’яснення, фактчеки та пошук компромісів – завжди приносили свої плоди. Однак,  попри наявність усіх публічних даних, нам незрозуміла позиція деяких органів влади щодо неможливості рефінансування банку, який публічно та прозоро показує результати всіх перевірок та високі показники, що є критичними у нинішній ситуації, зокрема LCR. На фоні того, що деякі банки, які мають російське походження та російський капітал – все ж отримали рефінансування, такі дії – нам видаються, по меншій мірі, дивними.

Ми переконані, що українські банки, які дотримувались та продовжують дотримуватись  всіх вимог та законів, при цьому будучи визнаними суспільством та некомерційними організаціями, як такі, які приносять економічну користь Україні – мають бути підтриманими.

 

* Бізнес-асоціація U.S.-Ukraine Business Council (USUBC) була створена в 1995 році та представляє інтереси американських компаній, що працюють в Україні. USUBC сприяє розвитку тісних торгівельно-економічних зв’язків між США та Україною. 

** Атлантична рада англ. Atlantic Council — аналітичний центр, неурядова організація США, котра переважно досліджує міжнародні відносини атлантичної спільноти та проблеми міжнародрї безпеки. Член Асоціації Атлантичного договору. Має десять регіональних відділень. Вважається організацією близькою до адміністрації Білого дому та Демократичної партії США.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction