В рамках ділового візиту, з яким Віце-президент АУБ Галина Хейло нещодавно побувала в США, вона дала інтерв’ю американському журналісту, депутату міської ради Нью Йорка Арі Кагану (телеканал RTN).

Арі Каган, виходець із Білорусі, відомий своїми проукраїнськими симпатіями. Зокрема,  в інтерв’ю Укрінформу він сказав: «Я засуджую агресію Росії в східній Україні, окупацію Криму й щовечора засуджую Соловйова (російський пропагандист, – ред.)…Він мені про Львів розповідає…що там, мовляв, на кожному розі так звані «бендерівці»…на всіх нападають. Я не можу цю нісенітницю витримати... Це така пропаганда, що Геббельс просто відпочиває».

Пропонуємо вашій увазі  текстову версію розмови Арі Кагана та Галини Хейло у скороченому вигляді. Запис інтерв’ю можна подивитися на Фейсбук-сторінці АУБ. 

 

А.К.: - Як ви знаєте, Нью Йорк – це столиця світу, а США вважаються провідною державою світу. Тому сюди приїздять представники ділових, економічних кіл різних держав. Не секрет, що дуже тісні зв’язки – економічні, культурні, політичні пов’язують Сполучені Штати з Україною. І я кілька років тому познайомився тут, в Нью Йорку, з однією дивовижною жінкою. Крім того, що вона чарівна і розумна, вона ще й представляє Асоціацію українських банків і є її Віце-президентом. Чим більше я спілкуюся з цією жінкою, тим більше переконуюся, як багато пов’язує США і Україну. Наша община має дуже тісні зв’язки з Україною, і загалом близько 40 відсотків слов’яномовних жителів США приїхали сюди з України. Тому із задоволення представляю гостю нашої передачі - Галину Хейло.

Галино, Ви є Віце-президентом дуже впливової в Україні Асоціації українських банків. Можете розповісти телеглядачам про Асоціацію?

Г.Х.: - Так, дійсно, Асоціація достатньо впливова і їй уже більше 30 років. Віднедавна  АУБ, крім банків, об’єднує також і небанківські фінансові компанії. Ми активно розвиваємося, лише цього року Асоціацію поповнили майже три десятки фінансових установ. До АУБ прислухаються як гравці фінансового ринку, так і державні інституції.

А.К.: - Ви пов’язані з банківською системою України. Не секрет, що існують інтереси українських банків в США, і американських бізнесів та інвесторів в Україні. Якими Ви бачите ці взаємовідносини, думаю Ви не випадково так часто приїжджаєте до Сполучених Штатів?

Г.Х.: -  Так, я вважаю, що США – наш стратегічний партнер, дуже важливий для нас партнер. Думаю, я можу висловити вдячність вашій країні за її підтримку в наші нелегкі часи - практично від усього українського народу. США підтримує нас не тільки грошима, але інколи просто змушує проводити необхідні для нас реформи. Адже коли будь-які нововведення втілюються будь-де – чи то в країні, чи в колективі, завжди йде відторгнення. Америка, можна сказати, нав’язує нам певні реформи, але без цих реформ ми не зможемо досягти такого рівня життя як тут, такого добробуту. Тому це дуже важливо, і велике спасибі Сполученим Штатам за те, що вони нам допомагають.

А.К.: - Коли я чую про Україну по американських каналах, мова йде про боротьбу з корупцією, про те, що країні потрібно рухатися якомога швидше до ринкової економіки, що США хоче, щоб Україна була ближчою до Євросоюзу і щоб відповідала сучасним світовим стандартам в області економіки.

Г.Х.: - Безумовно. У нас, мабуть, найбільший біль сьогодні – це необхідність проведення реформи правоохоронної системи. Що мені подобається в Сполучених Штатах (хоча я розумію, що тут також достатньо проблем, теж є люди, незадоволені рівнем свого життя), але тут є базові речі, які, як говорять в Україні, недоторканні. Це, наприклад, право власності. В Україні, на жаль, через корупцію це не так. Тому реформа правоохоронної системи назріла, вона обов’язково повинна відбутися. МВФ, виділяючи гроші Україні, ставить нам певні умови, і перша умова – реформа правоохоронних органів. За що велике спасибі МВФ!

А.К.: - Розкажіть трохи про себе.

Г.Х.: - Я в банківській системі більше 20 років. Маю економічну освіту, хоча в банківську сферу потрапила, можна сказати, випадково. Але робота була для мене дуже цікавою, тому я пройшла практично всі сходинки в цій системі аж до керівника банку. Зараз я  - Віце-президент Асоціації українських банків. В Асоціації молодий і перспективний керівник Андрій Дубас. Він задає стратегію розвитку, а ми йому, як можемо, допомагаємо, зокрема, я, і зокрема, знаходячись тут, в США. У мене є ще одна посада – я Президент Української асоціації платіжних систем. Асоціація молода, але вже достатньо сильна, до неї входять основні гравці українського ринку платіжних систем.

А.К.: - Я знаю, ви співпрацюєте з Митею Биковим. Це – людина, яка пережила Голокост, один із керівників організації, яка займається увіковічненням пам’яті жертв Голокосту, зокрема, в Україні. 

Г.Х.: - Ми не тільки співпрацюємо, але і дружимо. Митя Биков для мене – справжній герой нашого часу. Мені було дуже соромно, коли він розповідав свою історію - про те, як він пережив Голокост у Богданівці Миколаївської області, а я взагалі не чула, що там  був такий концтабір. І, на жаль, в Україні таких людей більшість. А там із 54 тисяч в’язнів вижили тільки 129 чоловік, Митя Биков – один із них. Я дуже горда, що познайомилася з цією людиною. Тепер я популяризую Богданівку, намагаюся допомогти привернути увагу влади до інфраструктурних проблем села, зокрема, до необхідності відремонтувати дорогу, адже зараз туди добратися практично неможливо. Я була там, коли на Меморіальний захід із вшанування пам’яті жертв Голокосту Богданівку відвідала делегація американських політиків і громадських діячів.  Меморіальні заходи проводилися на високому рівні, зокрема, в Києві у них взяв участь Президент України Володимир Зеленський.

А.К.: - Зараз в США прийнятий закон про вливання більш ніж трильйона доларів в інфраструктуру, думаю, і в Україні поступово почнуть вкладати кошти в покращення інфраструктури.

Г.Х.: - В Україні вже є така програма, ініційована Президентом – «Велике будівництво». Хоча я не розумію, як розставляються пріоритети, чому щось ремонтується, а щось ні.

А.К.: - Я хочу особливо підкреслити, і передайте обов’язково це в Києві, що ми в США маємо дуже великі симпатії до України. І не тільки як до держави, а також до української культури, до української музики, до українських танців, до української кухні. Вихідці з України – не тільки українці, але й росіяни, євреї, представники інших національностей  з великими почуттями і симпатіями слідкують за подіями в Україні, бажають добра Україні, бажають, щоб там вже не було війни, щоб піднімалася економіка, щоб народу України жилося краще.

У нас є Ваше фото, на якому Ви разом із Віктором Ющенком у Відні. Свого часу вся Америка і весь світ слідкували і хвилювалися, коли Віктора Ющенка отруїли, на мій погляд, російські спецслужби. Слава Богу, що все благополучно закінчилося.

Г.Х.: - Це свіже фото. Ми у вересні були у Відні з Віктором Ющенком як головою Спостережної ради платіжної системи ЛЕО та Альоною Шевцовою, СЕО і власницею цієї платіжної системи. Давали там пресконференцію щодо можливостей українського фінтеху. Я вважаю, що Україні є що показати світові і це, зокрема, наш фінтех. Кращих айтішників, ніж в Україні, не побоюся сказати, немає ніде в світі.

А.К.: - А в Ізраїлі?

Г.Х.: - Я думаю, що більшість із них – з України. Зрозуміло, що в багатьох країнах ця сфера має  свої фішки, але в Україні  просто дуже багато різноманітних додатків, інших  технологій.  Наприклад, коли я іноземцям показую, що кошти можна перекинути, просто потрусивши телефоном, всі, м’яко кажучи, дуже дивуються.

А.К.: - Маємо ще одне цікаве фото, де Ви з Морганом Вільямсом, Президентом Американсько-Української Ділової Ради (U.S.-Ukraine Business Council/USUBC).

 Г.Х.: - Морган Вільямс – це людина-легенда. Він займається тим, що популяризує Україну в Америці і Америку в Україні. Тобто об’єднує американців, які хочуть вести бізнес в Україні та українців, які хочуть вести бізнес в Америці. І робить для цього дуже багато.

А.К.: - Я бачу, що Ви їздите по різних країнах і регіонах і робите все можливе, щоб зацікавити потенційних інвесторів можливостями України.

Г.Х.: - Так, зокрема, що стосується Сполучених Штатів Америки, я вважаю, що тут дуже сильні інституціональні функції, чого не вистачає в Україні. Якщо будувати правильно державні інституції, думаю, Україна теж може стати розвиненою, благополучною державою. Принаймні, я цього дуже хочу.

Пресцентр Асоціації українських банків

Тел.: 044 516 8775,

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction