Відбулося чергове засідання Комітету Асоціації  українських банків з питань розвитку платіжних систем за участі представників банківського сектору та небанківських фінансових організацій. Темою засідання стала запропонована НБУ Концепція побудови в Україні системи миттєвих платежів (СМП). Головною метою  системи є, зокрема,  надання можливості українським користувачам здійснювати швидкі й дешеві перекази з рахунку на рахунок.  

«СМП працюють у більш ніж 80 країнах світу. Ця ідея платежу  «рахунок-рахунок», яку ініціює НБУ, викликає у нас стриманий оптимізм. Ми розуміємо, що в разі реалізації концепції спочатку будуть і додаткові витрати – на обладнання, програмне забезпечення, але все одно перспективи – дуже привабливі.  Додатковий учасник ринку зможе створити конкурентне середовище, запропонувавши нижчі тарифи, від чого в кінцевому підсумку виграють всі», - сказав Президент АУБ Андрій Дубас, відкриваючи засідання Комітету. 

Спікер наголосив: «Регулятор хоче почути точку зору ринку, насамперед позицію профільної асоціації. Тож спільно з учасниками АУБ ми сформуємо консолідовану точку зору спільноти і донесемо її до Нацбанку».

Голова Комітету Ігор Фісун зауважив, що  дискусія між банківською системою та ритейлом з приводу інтерчейнджу точиться довгий час. Банки демпінгують, знижують комісії майже до нуля, але якщо вони навіть зовсім відмовляться від інтерчейнжу, все одно змушені будуть знаходити інші інструменти для покриття своїх витрат, зокрема, на обслуговування безготівкових розрахунків.

«Багато країн світу вже працюють із СМП, які дозволяють економити значні кошти. Думаю, ми теж можемо їх використовувати, що дозволить  створити комфортне середовище як для вітчизняного фінансового сектору, так і для українських громадян – наших клієнтів», - зазначив Ігор Фісун.

В процесі активного обговорення концепції НБУ представники фінустанов відзначили, що загальний задум відображає сучасні світові тенденції на фінансових ринках.  І зарубіжний досвід розвитку миттєвих платежів свідчить про затребуваність змін у платіжних системах. Лунали думки про ймовірну зацікавленість окремих секторів економіки України  та  користувачів у такій альтернативній  системі. Проте було відзначено також, що  реалізація такої системи потребує детального опрацювання  технічних питань,  юридичного врегулювання тощо. 

Підсумкове рішення Комітету – відпрацювати Концепцію і направити пропозиції до НБУ. 

Більше фото дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/auborgua/posts/1534739996863016

Пресцентр Асоціації українських банків

Тел.: 044 516 8775,

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction