Асоціація українських банків більше 30 років послідовно відстоює інтереси своїх членів та розвиває вітчизняну банківську систему. АУБ тісно співпрацює з Національним банком України, ми беремо участь у всіх обговореннях питань щодо банківської системи, маємо конструктивний діалог, незважаючи на те, що часто гостро дискутуємо з тих чи інших питань. В світлі останніх подій вважаємо за доцільне висловити свою позицію у ситуації, яка склалася в НБУ.

АУБ високо оцінює реформи, які відбулися в НБУ починаючи з 2014 року. Ми вважаємо за необхідне зазначити, що Асоціація українських банків не вбачає ознак зміни вектору,  підходів у роботі чи відкату реформ з часу призначення Голови НБУ Кирила Шевченка. Навпаки, банківська система працює стабільно, є ліквідною та показує високу дохідність. НБУ, як будь-яка прогресивна інституція, може проводити зміни у своїй структурі, але це не означає що Національний банк України  відходить від принципу незалежності. Асоціація українських банків підтримує принцип незалежності регулятора, як один з основних факторів стабільності банківської системи та фундамент розвитку вітчизняної економіки.

Особливо слід відзначити, що завдяки реформам, проведеним НБУ, під час карантинних заходів минулого і нинішнього років банківська система України впевнено пройшла всі виклики. Не було допущено різких стрибків курсу гривні, банкрутства банків чи значного відтоку депозитів. Це серйозне випробування зайвий раз довело інституційну спроможність регулятора і підтвердило, що нинішнє керівництво НБУ продовжує проводити послідовну та виважену політику.

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас

 

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction