Визначено головні шляхи співпраці фінтех з фінансовим сектором.

Розвиток технологій стрімко йде вперед і набирає обертів, а сучасні карантинні умови лише цьому сприяють. Цифрова трансформація тягне за собою перебудову всіх сфер суспільного життя, у тому  числі й фінансової. З метою налагодження та визначення подальших шляхів взаємодії фінтех з фінансовим бізнесом кафедра банківської справи та страхування Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана разом з Асоціацією українських банків та Інститутом розвитку інновацій INTENS організувала й провела 24 лютого форум «Фінансовий бізнес та FinTech: синергія взаємодії».

Результатами форуму стало визначення актуальних бізнес-моделей банків, страхового бізнесу, партнерських екосистем та моделей банку як маркетплейсу, сформовано можливі шляхи розвитку необанків та впровадження цифрової валюти центральним банком. Також окрема увага була приділена питанню кібербезпеки у діяльності фінансових установ.

«Автоматизація та використання цифрових рішень, таких як чат-боти, AI, тощо, сьогодні є частиною стратегії цифрового перетворення у банках та інших фінансових установах. Щоб бути конкурентно спроможними потрібно рухатися у ногу з часом і ефективно реагувати на виклики. Бізнес-форум, який ми провели, допоможе зорієнтуватися молодим фахівцям фінансового сектору у стрімких змінах, сформувавши сучасні  компетенції», – коментує модератор заходу, Радник Президента АУБ Сергій Ходакевич.

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас зазначив, що спектр фінтех-послуг має великий потенціал в Україні:

«Наразі відбувається активна цифровізація усіх сфер суспільства. Допоки ми ще знайомимося із застосунком «Дія», онлайн-банкінги уже давно успішно функціонують в Україні, проте для того, щоб фінансові установи справді були конкурентоспроможними, необхідно консолідувати зусилля з фінтех. Це допоможе покращити інвестиційне середовище і сприятиме розвитку прозорої економіки».

Зазначимо, що форум складався із трьох дискусійних панелей – «Банківський бізнес і фінтех: нові управлінські можливості», «Страховий бізнес та іншуртех: інновації та цифрові технології», «Кібербезпека фінансового бізнесу».

Модераторами заходу були Президент Української міжбанківської валютної біржі Анатолій Гулей, Генеральний директор асоціації «Страховий бізнес» В’ячеслав Черняховський та Радник Президента Асоціації українських банків, кандидат економічних наук Сергій Ходакевич.

Захід відбувався на онлайн-платформі Zoom. Трансляцію можна переглянути на YouTube-каналі КНЕУ ім. В. Гетьмана.

 

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction