Експертна думка

Банки позитивно сприймають майбутнє кредитування

aub nbu clock

Позитивні настрої домінують серед банківських установ щодо розширення обсягів кредитування, при цьому вони активно включають плани на відновлення кредитних операцій у свої стратегії розвитку та планують збільшення обсягів кредитних портфелів. Таку думку висловив  Член ради Національного банку України Василь Фурман.

"Кредитна активність відновлюється поступово. Протягом 2023 року чистий обсяг кредитів, наданих населенню, зріс на 22%, головним чином через поновлення кредитування за допомогою платіжних карток, а також через зростання іпотечного кредитування, зокрема за допомогою програми "єОселя", - повідомив Фурман. Він також зазначив, що чистий обсяг кредитів у гривнях зменшився на 1,5% протягом року.
"Проте, аналізуючи період з червня по грудень минулого року, ми спостерігаємо позитивну динаміку збільшення кредитування корпоративного сектору", - додав Фурман.

За його словами, банківський сектор залишається оптимістично налаштованим на зростання обсягів кредитування, інтегруючи ці плани в свої довгострокові стратегії та готуючись до збільшення своїх кредитних портфелів.

"Очікується, що середнє зростання кредитного портфеля складе близько 10%", - наголосив член ради НБУ.

Нагадаємо, що загальний обсяг депозитів фізичних осіб у банках України впродовж січня - листопада 2023 року збільшився на 118,7 млрд грн, досягнувши на початок грудня 1 170,2 млрд грн.

 

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ