Експертна думка

"Укрфінжитло" зосередиться на первинному ринку нерухомості, залишивши вторинний

aub mezпer new rooms

ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” (“Укрфінжитло”) має намір повністю залишити вторинний ринок нерухомості і акцентувати увагу на первинному ринку. Про це заявив Голова правління компанії Євген Мецгер.

"Ми фокусуватимемося на первинному ринку (...) і, можливо, навіть не можливо, давайте обіцятиму: ми закриємо зовсім вторинний ринок як такий, можливо, через рік", - зазначив очільник "Укрфінжитла"
За його словами, такий крок є частиною більшої стратегії адаптації до змінюваних запитів суспільства та покращення умов житла для громадян.
Крім того, голова "Укрфінжитла" підкреслив, що компанія планує надати близько 12 тис. іпотечних кредитів на 20 млрд грн у 2024 році, сподіваючись на підтримку міжнародного товариства для збільшення цих обсягів.
"Якщо нам вдасться домовитися, можливо, про якусь підтримку з нашим міжнародним товариством - ми збільшимо ці обсяги. Програма масштабується дуже легко", - наголосив він.

 

Довідка:
Програма доступного іпотечного кредитування "єОселя" була запущена в Україні в жовтні 2022 року, пропонуючи пільгову іпотеку під 3% річних терміном до 20 років із початковим внеском від 20% вартості житла. До програми можуть долучитися військовослужбовці-контрактники ЗСУ, працівники сектору безпеки і оборони, медпрацівники, педагоги, наукові співробітники. З 1 серпня 2023 року участь у програмі "єОселя" під 7% річних стала доступною для ветеранів війни, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян без власного житла. На 17 січня обсяг виданих кредитів за програмою сягнув 9,993 млрд грн, забезпечивши житлом 6654 сім'ї. У цю програму інтегровані сім банків-партнерів, серед який члени Асоціації українських банків. На сьогодні у програмі задіяні: Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк і Сенс банк. Подати заявку на участь у програмі можна через Єдиний портал державних послуг "Дія".

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ