Експертна думка

Завдяки «5-7-9» вдалося «реанімувати» банківське кредитування

Програма підтримки малого та середнього бізнесу «5-7-9» стала дуже ефективним джерелом для розвитку вітчизняного підприємництва, а особливо під час повномасштабної війни. Держава ухвалила дуже важливе і можливо доленосне рішення: підняти економіку, що називається, «знизу», надавши громадянам можливість розвивати власну справу. Таку думку в інтерв’ю Banki.ua висловив голова правління ГЛОБУС БАНКУ Сергій Мамедов.

«Наведу такі цифри: за два роки від початку воєнної агресії за програмою «5-7-9» було видано в 1,5 рази більше кредитів, ніж за період з 2020 по 2021 роки. А загальні показники кредитування за цією програмою вражають: це понад 44 тис. кредитів на загальну суму понад 177 млрд грн», – зазначив банкір.

За словами Мамедова, завдяки «5-7-9» вдалося «реанімувати» банківське кредитування, адже у 2023 році майже ¼ всіх банківських кредитів було видано саме за програмою «5-7-9».

«У цій програмі ми сконцентрувалися на розвитку цільового кредитування, а це позики на придбання та модернізацію основних засобів ведення бізнесу (наприклад, придбання стоматологічного обладнання, спецтехніки, автотранспорту, придбання виробничого знаряддя тощо). Звісно, пріоритет - це позичальник, тому ми готові надавати кредити відповідно до його потреб, максимально розширюючи спектр власних кредитних програм в тому числі «партнерських», виступаючи тут не лише фінансовим гарантом та посередником, а й порадником-консультантом. Ми розуміємо, що майбутнє української економіки саме за малим та середнім бізнесом», - наголосив голова правління ГЛОБУС БАНКУ.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ