Новини фінансового сектору

Економічне бронювання та мобілізація: нові ініціативи для підтримки армії та бізнесу

  • Джерело: Верховна Рада України

У Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку, під керівництвом голови комітету Дмитра Наталухи, розроблено пропозиції щодо економічного бронювання, які можуть стати рятівним кругом для українського бізнесу під час війни. Про це повідомляє сайт Верховної Ради України.

IMG 20240522 114950 487Ці ініціативи дозволять роботодавцям самостійно визначати стратегічно важливих працівників, сплачуючи за них 20 000 грн військового збору на місяць, що дасть можливість підприємствам продовжувати працювати та сплачувати податки, необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.

«Українському бізнесу все одно потрібно бронювання, бо він має працювати», – зазначив Дмитро Наталуха. «Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним. Тільки бізнес є головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні. Хоче цього хтось, чи ні. Шлях через постанови Уряду – морально та технічно застарів. Стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець. Економічне бронювання — це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки».

Поряд з економічним бронюванням, підкомітет з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій під керівництвом Ігоря Марчука пропонує часткову альтернативу у вигляді економічної мобілізації. Цей підхід спрямований на заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.
«Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання», – пояснює Ігор Марчук.

Марчук наголосив на важливості усвідомлення того, що держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави — це кошти платників податків. «Єдине, безумовно доступне нам джерело цих коштів – це працююча економіка! Не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії».
Таким чином, нові ініціативи з економічного бронювання та мобілізації мають на меті зберегти життєдіяльність бізнесу, забезпечуючи при цьому фінансову підтримку обороноздатності країни. Ці заходи можуть стати ключовими для стабільності економіки України у воєнний час.

Нагадаємо, що у березні цього року в Асоціації українських банків відбулася зустріч представників банківської спільноти з Дмитром Наталухою, народним депутатом, головою Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку. Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання розвитку економіки України в умовах воєнного стану. Зокрема, учасники зустрічі обговорили фінансування Збройних Сил України та бронювання працівників фінансових установ. Основна увага була приділена прозорому механізму фінансування ЗСУ та мобілізаційним процесам у критичний для країни період. Учасники зустрічі розглянули питання бронювання ключових співробітників для стабільності економіки та забезпечення потреб Збройних Сил України.

20240320 172818

Сьогодні Асоціація українських банків активно співпрацює з Комітетом Верховної Ради з питань економічного розвитку іншими органами державної влади над вдосконалення чинного законодавства щодо бронювання працівників фінансових установ, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Зокрема, Асоціація провела низку офіційних зустрічей представників банків та небанківських фінансових установ з представниками з Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку.

Учасники цих заходів, серед яких більшість членів Асоціації виступають за пошук збалансованого рішення, яке дозволить забезпечити потреби Сил Оборони України, як у людському капіталі так і у фінансуванні, а також дасть змогу забезпечить життєдіяльність та розвиток економіки, фінансової системи.

АУБ виступає за бронювання критично важливих кадрів – вузькоспеціалізованих працівників, яких складно замінити в умовах мобілізації. В АУБ вважають, що сьогодні питання ресурсів – як фінансових, так і кадрових – є одним з ключових в державі і потребує комплексного вирішення.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ