Новини партнерів АУБ

Рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAAA за національною шкалою підтверджено

Рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAAA за національною шкалою підтверджено

Рейтингове агентство «Стандарт Рейтинг» підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК за національною шкалою на рівні uaAАА. Це свідчить про найвищу кредитоспроможність порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.

Приймаючи рішення, рейтинговий комітет проаналізував підсумки роботи Банку за перший квартал 2024 року,  а також дані статистичної звітності за період  січень-травень 2024 року. За перший квартал 2024 року частка кредитів, наданих клієнтам, зросла до 18,75%, інвестиції в цінні папери збільшилась до 42,20%, а частка коштів фізичних осіб за період січень-березень 2024 року зросла до 31,35%.

ПРАВЕКС БАНК продовжив підтримувати високий рівень ліквідності, розміщуючи вільні кошти у депозитні сертифікати НБУ, ОВДП та державні цінні папери інших країн. Стримане кредитування та контроль кредитного ризику дало змогу ПРАВЕКС БАНК підтримувати якість кредитного портфеля на високому рівні.

Станом на початок червня 2024 року був добре забезпечений ліквідністю, про що свідчать високі значення відповідних нормативів Банку (NSFR, LCRвв та LCRів), які з вагомим запасом перевищували встановлені НБУ граничні значення.

Відповідні фактори, а також високий рівень зовнішньої підтримки з боку єдиного акціонера Банку – міжнародної банківської групи Intesa Sanpaolo Group – дозволили Агентству оновити кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК на такому високому рівні. Рівень зовнішньої підтримки, запас платоспроможності та ліквідності Банку дозволяють йому з впевненістю пройти період загострення дії групи систематичних ризиків під час воєнного стану.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ