АУБ звернулась до ДПАУ щодо приведення вимог ДПАУ у відповідність до вимог Податкового кодексу
Асоціація українських банків звернулась до керівництва щодо необхідності приведення вимог ДПАУ у відповідність до вимог Податкового кодексу України.
Причиною звернення став Наказ ДПАУ №1020, яким затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами такого Податкового розрахунку (надалі – Порядок № 1020). Згідно з цим Порядком, перший раз означений Податковий розрахунок має подаватись вже за I квартал 2011 року.
У Додатку до Порядку № 1020 до переліку ознак доходу включено, зокрема, і ознаку 110, до якої за перший квартал 2011 року повинні включатись доходи, виплачені фізичним особам у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок.
Водночас, згідно з прикінцевими положеннями ПК України, включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок передбачено лише з 1 січня 2015 року. Як відомо, таку норму АУБ було запропоновано іще під час опрацювання проекту ПК України і вона була затверджена парламентом.
Таким чином, наголошують в АУБ, доход фізособи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок до 01.01.2015 року не є доходом у розумінні розділу IV Податкового кодексу «Податок з доходів фізичних осіб», а тому дані щодо нарахованих процентів на ці банківські рахунки не повинні включатись до ознаки доходу 110 у формі звіту 1ДФ до 1 січня 2015 року.
У зв’язку із цим АУБ звернулась до керівництва ДПАУ з проханням внести зміни до Наказу №1020, які відповідали б нормам ПК України. Зокрема, АУБ запропонувала в Додатку до Порядку №1020 щодо ознаки доходу 110 зазначити, що подання звітності за нею починається з 01.01.2015 року, як це передбачено ПК України. Також АУБ запропонувала виключити ознаку доходу 162, оскільки до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються «доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат».
Разом з тим, АУБ звернулась до керівництва НБУ з проханням розробити перелік поточних банківських рахунків, оскільки згідно підпункту 165.1.41 ПК України «ознаки таких рахунків визначаються Національним банком України».
Як наголошують в АУБ, такі пропозиції ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, зокрема Податкового кодексу України.
Прес-служба
Асоціації українських банків
2011-05-13