Новини АУБ

Відмова від російського софту, інновації, кібербезпека, відкритий банкінг та розвиток “Дії”: на конференції АУБ банкіри та фінансисти обговорили майбутнє платіжної інфраструктури України

15 жовтня 2025 року у Києві відбулася конференція Асоціації українських банків, що зібрала провідних експертів фінансового сектору, представників Національного банку України, народних депутатів, керівників банків і фінтех-компаній. Захід, генеральним партнером якого виступила компанія Adelie International Consulting, став майданчиком для динамічного й змістовного діалогу про інновації, кіберстійкість і євроінтеграційні перспективи української фінансової системи.

У фокусі банків - кіберзахист

Конференцію “Трансформація та іновації у банківських платежах” відкрив Андрій Дубас, президент Асоціації українських банків, який наголосив на важливості єдності професійної спільноти та послідовності у впровадженні реформ. У своєму виступі він підкреслив, що лише партнерство держави, банків та технологічних компаній забезпечить сталий розвиток галузі навіть у складних умовах. Пауло Тело, директор департаменту бізнес-розвитку Adelie International Consulting, відзначив продуктивну співпрацю з українським ринком і закликав до поглиблення взаємодії між міжнародними консультантами та українськими фінансовими інституціями.

Першу панельну дискусію — «Перехід від платформ російського походження — шлях до незалежності» — модерував Денис Овчаров, який задав динамічний темп розмови про технологічну стійкість і кібербезпеку. У розмові взяли участь Роман Проскуровський (Національний банк України), Роман Сологуб (ISSP), Євген Владіміров (Центр кібербезпеки Національної академії СБУ), Андрій Перевезій (Disl.Tech) та Олександр Федієнко (народний депутат України).
Панелісти акцентували увагу на необхідності відмови від російського софту та переходу на безпечні альтернативи. Обговорювали, як забезпечити стабільність операцій у перехідний період, які вимоги висуває регулятор та як ринок реагує на ці зміни. Представники державного сектору й ІТ-компаній підкреслювали, що технологічна незалежність — це не лише питання кіберзахисту, а й основа національної безпеки.

Оптимізація витрат — запорука ефективності

Наступна дискусія — «Спільні сервіси та пулінг — стратегія ефективності та скорочення витрат» — пройшла під модерацією Руслана Костецького (АУБ). Своїм досвідом поділилися Андрій Грищук (VKURSI), Олександр Карпов (ЄМА) та Іван Степанець (iPay)
Панелісти обговорювали, як спільне використання ресурсів дозволяє банкам оптимізувати витрати та підвищувати ефективність операцій. Зокрема, йшлося про створення єдиної інфраструктури для IT-сервісів, бек-офісних процесів і комплаєнсу. Експерти наголошували: кооперація між установами може стати новим стандартом ринку, адже дозволяє обмінюватися найкращими практиками і підвищувати довіру клієнтів.

Відкритий банкінг: нові можливості для бізнесу

Високу зацікавленість викликало інтерв’ю з Олексієм Шабаном, Заступник Голови НБУ, яке провів Микола Максимчук, головний редактор видання «Економічна правда». Розмова була зосереджена на темах відкритого банкінгу, розвитку національної платіжної інфраструктури та гармонізації українського законодавства з європейськими директивами PSD2/PSD3. Йшлося про роль миттєвих переказів, QR-платежів і кіберстійкості у побудові сучасної фінансової екосистеми. Учасники відзначали, що саме інновації, підтримані регулятором, стають ключовим драйвером довіри між банками й клієнтами. В рамках інтерв'ю відбулась інтерактивна частина - серія питань-відповідей з учасниками конференції, які перебували в залі. Питання переважно стосувалися практичного застосування відкритого банкінгу в Україні

Українська платіжна інфраструктура та стандарти ЄС

Дискусію на тему «Інтеграція національної платіжної інфраструктури у європейський простір» модерувала Юлія Федосюк, голова комітету АУБ та CEO компанії UAPAY. У панелі взяли участь Андрій Поддєрьогін Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ, Юлія Покровська, керівниця з питань розвитку продуктів Райффайзен Банку для юридичних осіб, Дмитро Мусієнко, Член правління з питань роздрібного бізнесу ПриватБанку та Інна Тютюн, членкиня Правління, директорка блоків IT, роздрібного та платіжного бізнесу, диджиталізації Sense Bank.
Панелісти говорили про те, як українська фінансова інфраструктура поступово наближається до стандартів ЄС. Обговорювали питання узгодження з інфраструктурою центральних банків, розвиток цифрових платежів і запобігання шахрайству. Спікери наголошували: інтеграція до європейського простору — це не лише технічне завдання, а стратегічний вибір, який зміцнить позиції України на міжнародній фінансовій арені.

“Дія” у фінансовому секторі: ефективна взаємодія

Окремий блок конференції був присвячений ролі державних цифрових сервісів. В інтерв’ю з Олексієм Вовком, керівником команди впровадження застосунку «Дія» Міністерства цифрової трансформації України, та Олександром Холодом, директором компанії «ШвидкоГроші», обговорювалися перспективи цифрової ідентифікації клієнтів і розширення фінансових послуг через державні платформи.
Спікери підкреслювали, що “Дія” вже стала важливим елементом у взаємодії між громадянами, бізнесом і банками, а майбутнє фінансового сектору — у синергії з державними цифровими сервісами.

Конференція “Трансформація та інновації у банківських платежах”, організована Асоціацією українських банків, засвідчила високий рівень професійного діалогу між банківською спільнотою, регулятором і технологічними фінансовими компаніями. Учасники погодилися, що стратегічними напрямами розвитку залишаються кібербезпека, інновації, інтеграція з ЄС та цифрова взаємодія з державою.
Подія відбулася у продуктивній атмосфері — з вірою у спільну мету: побудову сучасної, стійкої та незалежної фінансової системи України, інтегрованої у фінансовий простір Євросоюзу.


 

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

Підписка на новини АУБ