Новини АУБ

Позиція АУБ стосовно прийняття Урядом та НБУ Постанови про порядок рефінансування банків

Схвалюючи прийняття Урядом та Національним банком Постанови про порядок рефінансування банків у період фінансово-економічної кризи (від 29.01.2009 р. № 44), як крок до розблокування процесу підтримки ліквідності банківської системи, Асоціація українських банків разом з тим висловлює стурбованість з приводу відсутності у цьому порядку чітких критеріїв звернення банків за рефінансуванням, а також єдиних правил прийняття рішень. Зокрема в АУБ наголошують, що за відсутності таких критеріїв та правил не може бути забезпечений принцип рівного доступу до рефінансування усіх банків.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, незрозумілим є порядок вирішення питання рефінансування окремого банку у разі затвердження Кабінетом Міністрів заперечень, поданих  його уповноваженим представником.

Ускладнення процедури через збільшення кількості центрів прийняття рішень, розпорошення відповідальності за політику рефінансування між Національним банком та Урядом, - наголошують в АУБ, - негативно впливатиме на оперативність здійснення Національним банком своєї функції кредитора останньої інстанції, що в кризових умовах є неприпустимим.

“Влада знову не на рівні своєї відповідальності!” – наголошує Президент АУБ, коментуючи таку ситуацію.

В Асоціації українських банків вважають за необхідне негайно розробити критерії рефінансування та механізми контролю за недопущенням нецільового використання коштів, для чого АУБ готова здійснити необхідні організаційні заходи.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

Підписка на новини АУБ