Новини АУБ

Проект «Разом зробимо більше» об’єднав меценатів та львівську громаду

29 листопада 2007 року за ініціативи учасників проекту «Разом зробимо більше» – мобільного оператора МТС, РОДОВІД БАНКу, ВАТ «Львівська пивоварня» – відбулося засідання круглого столу на тему: «Інвестиції в культурну спадщину і благоустрій Львова». В активі ініціативи є вже два великі проекти: встановлення лавочок на площі Ринок та Сихівському масиві, а також зведення фонтану перед Оперним театром імені Соломії Крушельницької.
Актуальна тема обговорення об’єднала за одним столом львівських меценатів, представників Львівської міської ради та громади міста, які порушили питання пошуку нових напрямків для розвитку ініціативи «Разом зробимо більше»; проблему бюрократичних та інших перешкод, які заважають залученню інвестицій у місто, а також питання активної участі засобів масової інформації у висвітленні проектів, спрямованих на відродження культурної спадщини міста.
Серед проблем, які перешкоджають залученню нових інвестицій та безповоротної допомоги, учасники назвали недосконалість законодавства, заборону приватизації, брак популяризації нашої країни і міста за кордоном, а також відсутність загальнодоступної інформації про інвестиційні об’єкти та актуальні потреби міста.
Як зазначив Андрій Павлів, директор департаменту містобудування Львівської міської ради, активно залучати кошти інвесторів та меценатів варто після затвердження цілісної концепції збереження культурної спадщини центру Львова. До цього часу визначити актуальні об’єкти інвестицій може допомогти громадськість.
За погодженням всіх учасників дискусії, майданчиком для визначення напрямків проекту могла б стати окрема сторінка на сайті Львівської міської ради з детальною інформацією та повним переліком об’єктів, які потребують інвестицій та безповоротної допомоги. Така сторінка надала би можливість кожному львів’янину  вносити власні пропозиції на розгляд громадськості, та дала б змогу мешканцям міста шляхом голосування власноруч визначати актуальні проблеми міста, які потребують нагального розв’язання.
Серед проектів, які могли б згуртувати інвесторів, було названо низку позицій вже під час круглого столу. На думку Андрія Салюка, президента благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова», інвестувати потрібно не тільки в пам’ятки архітектури, а перш за все, в зміну свідомості громади, освіченість про спадщину власного міста. Юрій Зінько, голова Львівського обласного центру сільського туризму, директор еколого-географічного фонду, запропонував передусім інвестувати в символи нашого міста, такі, як Високий Замок. Юрій Винничук, головний редактор газети «Пост-Поступ», член спілки письменників України, висловив ідею створення нових символів та запропонував профінансувати роботу трубача на міській ратуші. Низку об’єктів, що потребують порятунку, назвала Лілія Онищенко, начальник управління охорони культурної спадщини: львівські балкони, вітражі, настінні розписи та ліхтарі в житлових будинках, які є частиною спадщини ЮНЕСКО.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

Підписка на новини АУБ