Новини АУБ

АУБ вважає, що зміни до Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств ” будуть мати руйнівні наслідки для банківської системи

grivna.jpgАсоціація  українських банків  розглянула проект   Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів  України” підготовлений з метою наповнення бюджету  і вважає, що більшість законодавчих  ініціатив  спрямована на зменшення фінансової стійкості банківської системи, внаслідок зведення нанівець можливості створювати банками  резерви на покриття ризиків за рахунок валових витрат. grivna.jpgАсоціація  українських банків  розглянула проект   Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів  України” підготовлений з метою наповнення бюджету  і вважає, що більшість законодавчих  ініціатив  спрямована на зменшення фінансової стійкості банківської системи, внаслідок зведення нанівець можливості створювати банками  резерви на покриття ризиків за рахунок валових витрат.
     Згідно Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств” банки створюють страхові резерви для покриття  можливих втрат  з 1997 року. Запропонований  законопроектом порядок створення банками страхових резервів лише під безнадійну заборгованість за наданими кредитами (створення резервів є однією з основних статей валових витрат), призведе до того, що банки повинні будуть одноразово повернути  створені  ними страхові  резерви до складу валових доходів і   сплатити з них податок.
      Крім того,  законопроектом внесені пропозиції в частині повернення визнання доходів за методом нарахування, а не за фактично отриманими банками доходами  за кредитними операціями.
       При  цьому  запропоноване законопроектом обмеження у сумі та часі можливості віднесення на валові витрати суми накопичених збитків призведуть  до виникнення парадоксального явища – штучної прибуткової діяльності за даними податкового обліку та, відповідно, сплаті значних коштів у вигляді  податку на неіснуючі  прибутки.
      Раніше Верховною Радою  України було  визнано, що банківська система країни значно постраждала від світової фінансової кризи, а отже потребує державної підтримки впродовж певного проміжку часу, у тому числі шляхом ведення продуманої податкової політики, котра сприяє накопиченню запасу фінансової стійкості. 
       Внесені зміни практично відміняють дію прийнятого у кінці минулого року  антикризового Закону України № 1533, метою якого як раз було   виведення банківської системи із кризи.
      У цьому контексті, на погляд АУБ,  зміни до Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”, зокрема,  для банківської системи будуть мати руйнівні наслідки.   

Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-04-15

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ