Новини АУБ

Президент АУБ зустрівся з місією МВФ

mvf11108553162 Президент АУБ зустрівся з місією МВФ | Асоціація українських банківВ Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з місією МВФ на чолі з Альбертом Йегером.

У вступному слові Олександр Сугоняко коротко торкнувся питань становлення вітчизняної банківської системи, збереження її житєздатності у період політичної нестабільності та дотримання Асоціацією українських банків Європейських принципів у своїй діяльності. За словами Президента АУБ, керівництво Національного банку також націлене на прозорість та наближення правового поля діяльності банків до європейських стандартів.

Головним питанням, яке обговорювалося під час зустрічі, була проблема кредитування української економіки. Гостей також цікавила ситуація з банківським наглядом у зв’язку із зміною керівництва НБУ, питання надання кредитів у іноземній валюті та зміни у банківському законодавстві. На численні запитання пана Альберта Йегера відповідали Віце-президент та керівники управлінь АУБ.

mvf21108553327 Президент АУБ зустрівся з місією МВФ | Асоціація українських банківЗа словами Віце-президента АУБ Антоніни Паламарчук, вимоги Національного банку стосовно прозорості роботи банків і їх власників необхідно розповсюдити на весь бізнес і весь фінансовий сектор. Інакше умови будуть нерівними, а інвестиції у банківський сектор – менш привабливими. На думку Антоніни Паламарчук, рішення Кабінету міністрів стосовно єдиного регулятора фінансового сектору економіки потребує значного часу і зваженості кроків. Влада має захистити права кредиторів і інвесторів. При цьому необхідно прийняти новий закон про акціонерні товариства і підвищити роль Фонду гарантування вкладів. “Ющенко заявив, що простягає руку бізнесу. Ми заявили, що простягаємо її у відповідь”, - зазначила Віце-президент Асоціації українських банків.

Представники АУБ відзначили тенденції кредитування та розвитку фінансового ринку України, торкнулися останніх змін у регуляторно-нормативній сфері та їх впливу на банки. Зокрема, була відзначена необхідність вдосконалення визначення спеціалізованих ощадних банків, та недоцільність запровадженя підвищених норм резервів від валютних кредитів, що призведе до підвищення їх вартості. А на запитання п. Андреа Шехтер “Якими будуть обсяги кредитування у 2005 році?” керівник Інформаційно-аналітичного центру АУБ Володимир Кучерук спрогнозував ріст кредитного портфелю не менше ніж на 30% на покриття потреб промисловості.

Під час дискусії її учасники відзначили, що наслідки політичної нестабільності, яка була в кінці минулого року, подолані: відтік вкладів з банків зупинено, йде повернення банками стабілізаційних позик та активне залучення нових вкладників.

У зустрічі також взяли участь: Старший постійний представник МВФ в Україні Джефрі Френкс, заступник керівника місії Марко Россі, економіст місії Андреа Шехтер, економіст Представництва Ольга Ткачук, Віце-президент Асоціації з міжнародних звязків Антон Бутейко та керівник Управління банківських технологій Петро Решетніков.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

Підписка на новини АУБ