Місія МВФ досягнула домовленості щодо першої перевірки виконання stand-by Угоди з Україною
Перегляди: 5137
Прес-реліз № 09/129
17 квітня 2009 р.
17 квітня 2009 р.
Місія Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) під керівництвом пані Сейли Пазарбазіоґлу (Ceyla Pazarbasioglu) відвідала 8-17 квітня Київ для здійснення першої перевірки виконання stand-by Угоди (SBA) з Україною. Підсумовуючи результати візиту, пані Пазарбазіоглу оприлюднила сьогодні наступну заяву:
“Місія МВФ сьогодні досягла угоди з українськими властями стосовно першої перевірки виконання умов SBA. Протокол властей про наміри та Меморандум щодо економічної та фінансової політики буде представлений керівництву МВФ для затвердження. Документи та звіт будуть розглянуті Виконавчою Дирекцією МВФ до середини травня. Ми погодилися разом з українськими властями запропонувати Керівництву та Дирекції МВФ надати другий та третій транші SBA рівними частинами розміром SDR1.9 млрд. (близько US$2.8 млрд.). Платіж за другим траншем обумовлюється завершенням цієї першої перевірки, а виплата третього траншу буде здійснена після завершення другої перевірки економічної програми властей”.
“На українську економіку продовжує серйозно впливати глобальна криза. Хоча і є низка підбадьорюючих ознак того, що економіка почала пристосовуватися до сильних потрясінь. Обмінний курс був підданий значній корекції, дефіцит поточного рахунку суттєво знизився, а інфляція зменшилася більше, ніж очікувалося”.
“На цьому тлі та у результаті інтенсивних та конструктивних обговорень з властями, ми досягли взаєморозуміння щодо питань, які мають бути вирішені, у тому числі щодо здійснення фіскальних корегуючи заходів і ре-капіталізації та зміцнення банків. Прогресу вже було досягнуто на обох цих фронтах і ми вітаємо відданість властей втіленню в життя заходів у визначений та своєчасний спосіб”.
“У світлі більш гострого, ніж очікувалося. зниження економічної діяльності, власті обіцяють підтримувати бюджетний дефіцит у 2009 р. на рівні 4 відсотків ВВП, відповідно до наявного фінансування. Недавні фіскальні заходи, затверджені Кабінетом Міністрів, забезпечили у результаті суттєві додаткові заощадження, які допоможуть зменшити тиск на державні (eng:public) фінанси та досягнути цієї мети. У той же час, програма властей передбачає здійснення цілеспрямованих соціальних заходів для підтримки найуразливіших суспільних груп. Власті також продовжуватимуть свої зусилля для мобілізації додаткового фінансування,- від міжнародних фінансових установ та на двосторонньому рівні,- частини бюджетного дефіциту”.
“Власті вдаються до всесторонніх заходів для ре-капіталізації та реструктуризації банківського сектору. Заплановане діагностичне дослідження, яке охоплює більшість банківської системи, було завершене (наразі воно поширюється на менші банки), і ре-капіталізація недокапіталізованих банків розпочнеться незабаром. Власті також незабаром посилять свою структуру для нагляду за банківським регулюванням. Ключовим елементом у цій структурі є захист вкладника. Місія твердо вважає, що всесторонній підхід властей до банківської реструктуризації є належним і що це має посилити довіру до банківського сектору”.
“Гнучкий режим обмінного курсу добре послужив Україні і власті збережуть цей підхід, включно з дозволом формувати офіційний обмінний курсу на базі ринкового обмінного курсу”.
“Просуваючись вперед, фінансова та економічна криза створює напружене середовище для України. Ми упевнені, що з цими корегуваннями заходів, підтримуваних SBA, сильній політичній відданості рішучому виконанню цих заходів та триваючій тісній співпраці з МВФ, програма прокладе дорогу для швидкого повернення до сталого економічного зростання”.
http://www.imf.org/external/np/sec/pr/2009/pr09129.htm
Переклад: Валерій Степаненко
2009-04-21