Новини АУБ

«Прив’язка гривні до євро можлива лише після війни» — Андрій Дубас

 

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас в ефірі Українського радіо прокоментував ідею прив’язки гривні до євро. На його думку, наразі це — передчасна ініціатива, яка не враховує реалій воєнного часу та поточної економічної ситуації.

29.04.2025 A.Dubas UkrRadio

У розмові з ведучим Сергієм Стукановим президент АУБ наголосив, що нині валютна політика Національного банку є збалансованою і дозволяє стримувати інфляцію. Водночас курс гривні не є повністю вільним, а частково плаваючим та регульованим.

«Зараз маємо частково плаваючий курс, регульований Національним банком, і це дає змогу стримувати інфляцію і водночас не допустити різкої девальвації», — зазначив Андрій Дубас.

Він підкреслив, що будь-які дискусії про фіксацію курсу гривні до євро мають сенс лише після завершення війни, відновлення економіки та побудови нової фінансової системи.

«Ми не можемо говорити про прив'язку гривні до євро в умовах воєнного часу. Це можливо лише після завершення війни, після відновлення економіки, після побудови нової фінансової системи», — заявив президент Асоціації українських банків.

За словами Дубаса, фіксований курс може обмежити гнучкість Нацбанку у реагуванні на кризові явища.

«Прив'язка валюти до євро — це втрата гнучкості в грошово-кредитній політиці. В умовах кризи це може стати пасткою», — попередив він.

Водночас євроінтеграційний курс України, за словами експерта, має набагато ширший зміст, ніж просто валютна прив’язка.

«Євроінтеграція — це не лише про валюту, це про стандарти, про регуляторне середовище, про довіру до фінансової системи», — пояснив Дубас.

Підсумовуючи, він акцентував, що першочерговим завданням для держави має бути не технічна прив’язка до іншої валюти, а зміцнення власної національної грошової одиниці:

«Нам потрібно будувати довіру до гривні, а не створювати ілюзію стабільності через жорстку прив’язку», - зазначив президент АУБ.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ