АУБ разом з представниками банків провела робочу зустріч щодо мінімізації ризиків для банківського бізнесу в процесі припинення співпраці з підсанкційними розробниками/постачальниками ПЗ з процесингу
Перегляди: 263
АУБ разом з представниками банків провела робочу зустріч щодо мінімізації ризиків для банківського бізнесу в процесі припинення співпраці з підсанкційними розробниками/постачальниками ПЗ з процесингу.
Захід пройшов у онлайн форматі, та зібрав більш ніж 30 представників банків.
У зв'язку з продовженням санкційного тиску на країну-агресора, різноманітні юридичні особи, включаючи компанії-розробники програмного забезпечення (ПЗ), потрапляють до списків суб’єктів, на яких поширюються санкції з боку України та міжнародних партнерів. Нещодавно було розширено перелік підсанкційних юридичних осіб згідно з Указом Президента України від 15 квітня 2023 року № 227/2023.
Однією зі сфер, у яких банки України використовують ПЗ, розроблене іноземними компаніями, є процесинг. У разі потрапляння до санкційного списку компанії-розробника такого ПЗ, банки стикаються зі значними проблемами, адже заміна ПЗ може тягнути за собою великі фінансові витрати, виділення коштів на які може позначитись на внутрішньобанківських процесах та торкнутись
Банки України від самого початку воєнної агресії неуклінно враховували всі вимоги від Держави, забезпечуючи дотримання законодавства, інколи діючи на випередження у контексті ініціатив про відтермінування виплат за кредитними договорами та реструктуризації або списанню боргів позичальників.
Ми, Асоціація українських банків, разом з кожним банком, завжди підтримували та продовжуємо підтримувати Державу та Збройні Сили України, дотримуючись усіх вимог і відповідальності перед ними. Ми погоджуємось з вимогою щодо відмови від використання ПЗ, виробник якого є країна-агресор, однак разом з цим вважаємо, що Держава повинна враховувати, що процес міграції від такого ПЗ не може бути одномоментним та потребує значних фінансових та людських ресурсів.