Керівництво АУБ взяло участь у заході НБУ, присвяченому шостій річниці впровадження інфляційного таргетування в Україні
Голова Ради Асоціації українських банків Станіслав Аржевітін і в.о. Президента АУБ Віталій Романчукевич взяли участь у заході Національного банку України, присвяченому шостій річниці впровадження інфляційного таргетування в Україні. Українські та міжнародні експерти обговорили результати, яких вдалося досягти завдяки інфляційному таргетуванню, а також його подальші перспективи в нашій державі.
Голова Ради АУБ Станіслав Аржевітін звернув увагу присутніх на можливість розширення історичних рамок впровадження таргетування. «Насправді, очевидно, ми повинні говорити про 11 річницю, адже ще в липні 2010 в Законі про НБУ було прийнято норму “із пріоритетного досягнення та підтримки цінової стабільності в державі” ( і я тоді з трибуни у ВРУ відстоював цю новацію). Тоді були дискусії навколо різних сучасних цілей монетарної політики, пропонувалося навіть залишити старі норми – економічне зростання, стримування інфляції, стабільність грошової одиниці, стабільність банківської системи, забезпечення зайнятості населення, вирівнювання платіжного балансу. Перемогла «цінова стабільність», - зазначив Голова Ради АУБ.
Також Станіслав Аржевітін зауважив, що Указом Президента України від 11 серпня цього року “Про Стратегію економічної безпеки України до 2025 р.” прийняті індикатори економічної безпеки держави. Серед них: збільшення частки довгострокових кредитів з 20 до 60 відсотків, схильність населення до заощаджень – з мінус 4 до 12-14 відсотків. Зниження відсотка непрацюючих кредитів з 48 до 10, індексу споживчих цін – до 5 відсотків. І наголосив, що для досягнення такого рівня індикаторів економічної безпеки України регулятор, очевидно, повинен вдосконалювати монетарну політику і ключові монетарні інструменти.
Крім цього, Голова Ради Асоціації українських банків повідомив, що АУБ надіслала до Ради НБУ пропозиції до проекту Основних засад грошово-кредитної політики на 2022 рік та середньострокову перспективу щодо вдосконалення інструментів монетарної політики.
Пресцентр Асоціації українських банків
Тел.: 044 516 8775,
email: