Новини АУБ

Міжнародний Форум «Фінмоніторинг (AML) та безпека при роботі з фіатними валютами та віртуальними активами»

 

240953198_1481972988806384_525108254745625329_n Міжнародний Форум «Фінмоніторинг (AML) та безпека при роботі з фіатними валютами та віртуальними активами» | Асоціація українських банків1 жовтня Асоціація українських банків проводить міжнародний Форум  «Фінмоніторинг (AML) та безпека при роботі з фіатними валютами та віртуальними активами».

Тема викликала значний інтерес у середовищі фінансово-банківської сфери.

На Форумі планується високопрофесійне, широкомасштабне і відкрите обговорення надзвичайно актуальних і складних проблем проведення та регулювання операцій з криптоактивами та фіатними валютами на ринку України з точки зору дотримання міжнародних правил FATF та українського законодавства.

Серед запрошених доповідачів - представники органів державної влади – Національний банк України, Міністерство цифрової трансформації, Державна служба фінансового моніторингу України, підрозділ кібербезпеки СБУ, Міністерство Юстиції, Державне підприємство «Дія», міжнародні організації (FATF, МВФ, інші), практики та експерти, представники криптобірж, банків, небанківських фінансових установ, власники бізнесу, розробники і постачальники біометричних технологій.

Цільова аудиторія: спеціалісти з фінансового моніторингу, ТОП-менеджмент банків, небанківських фінансових установ, власники та керівники бізнесів, начальники управлінь комплаєнс-контролю, юристи, спеціалісти з роздрібних, торгових та валютообмінних операцій, представники регуляторів та інші.

 

Запрошуємо членів Асоціації українських банків та всіх зацікавлених організацій взяти участь у Форумі.

 

Очна участь:

4800 грн. за одну особу.

Онлайн участь:

1900 грн. за одну особу.

 

* Для членів Асоціації українських банків – знижка 25% на очну та онлайн участь.

 

РЕЄСТРАЦІЯ учасників: https://forms.gle/WNFftJUBQ5SmvWb38

Конференція відбудеться в залі «Колізей» Торгово-промислової палати України за адресою: м.Київ, вул. Велика Житомирська, 33. Захід також буде транслюватися на платформі Zoom.

Деталі можна дізнатися  за  телефонами:  (044)-516—87-75;   (096)-308-45-20; (050)-687-37-65 та  

e-mail:   secret@aub.org.ua; crypto@aub.org.ua

 

ПРОГРАМА ФОРУМУ 

 

Дата проведення: 1 жовтня 2021р.

Формат та місце проведення: Офлайн. Місце: Торгово-промислова палата України.

Час проведення: 9:00 – 18:30

Робочі мови: українська, російська, англійська

Сайт заходу: aub.org.ua

Мета заходу: визначення напрямів взаємодії регуляторів та фінансового бізнесу щодо належного виконання законодавчих вимог у сфері фінансового моніторингу при роботі з фіатними валютами та віртуальними активами. Обговорення питань щодо можливостей використання сучасних інструментів у процесі боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення з використанням криптоактивів.

Учасники заходу отримають практичні рекомендації й відповіді на завжди актуальні питання:

  • Дистанційна ідентифікація і верифікація клієнтів з використанням біометричної інформації при операціях з віртуальними активами та фіатними валютами (обмінні операції, платежі, дистанційне відкриття рахунків);
  • Використання новітніх інструментів аналізу користувачів для запобігання шахрайським схемам;
  • Порядок проведення фінансового моніторингу при запровадженні стейблкоінів українськими банками та цифрової гривні НБУ. Актуальні аспекти конфіденційності,  відповідності вимогам FATF. Міжнародний досвід;
  • Моделі оцінки ризиків неправомірних операцій клієнтів банками, біржами (іншими фінансовими та нефінансовими установами), у т.ч. скорингові;
  • Алгоритми та механізми дій бізнесу у разі виявлення «підозрілих» операцій
  • Взаємодія служб безпеки банків і небанківських установ для виявлення і протидії шахрайським операціям з фінансовими ресурсами. Співпраця з правоохоронними органами. Скринінг санкцій.

Серед доповідачів - представники органів державної влади – Національний банк України, Державна служба фінансового моніторингу України, Міністерство цифрової трансформації, Financial Action Task Force (FATF), підрозділ кібербезпеки СБУ, Міністерство Юстиції, Державне підприємство «Дія», практики та експерти, представники криптобірж, банків, небанківських фінансових установ,  розробники і постачальники біометричних технологій.

 

Цільова аудиторія: спеціалісти з фінансового моніторингу, ТОП-менеджмент банків, небанківських фінансових установ, власники та керівники бізнесу, начальники управлінь комплаєнс-контролю, юристи, спеціалісти з роздрібних, торгових та валютообмінних операцій, представники регуляторів та інші.

ПРОГРАМА (попередня)

9:00 – 10:00 – Реєстрація учасників.

10:00 – 10:15 Вітальне слово: Андрій Дубас - Президент Асоціації українських банків.

10:15 – 12:00. Частина 1: Правила, стандарти та процедури фінмоніторингу при проведенні операцій з фіатними валютами та з віртуальними активами в світі та в Україні (обмін, платежі, розрахунки, інвестування)

Модератор Сергій Ходакевич (Радник Президента Асоціації українських банків)

 

Учасники панелі:

  • О.Борняков (заступник Міністра цифрової трансформації України)
  • О.Шабан (заступник голови Національного банку України)
  • О.Жмеренецький (народний депутат України)
  • О.Бережний (Національний банк України)
  • Держфінмоніторинг України
  • В.Галайчук (народний депутат України)
  • О. Фещенко, радник Глобальної Програми ООН з боротьби з відмиванням коштів, Управління ООН з наркотиків та злочинності (м.Відень)
  • Кіберполіція
  • СБУ

12:00 – 12:40 Дискусійна панель. Питання:

  • Економічні, репутаційні і безпекові загрози для України, враховуючи можливі санкціїї FATF при зволіканні з прийняттям Закону Про віртуальні активи?
  • Задачі створення цифрової гривні. В чому спільні риси і відмінності цифрової гривні і стейблкоінів? Баланс конфіденційності і відповідність вимогами FATF
  • Вимоги і рекомендації НБУ щодо використання біометричної інформації при віддаленій ідентифікації і верифікації клієнтів фінансовими установами.
  • Що означає базування на ризиковому підході при проведенні процедур  фінансового моніторингу банків і небанківських фінансових установ?
  • Як зміниться фінансовий ринок України при прийнятті і введенні в дію закону «Про віртуальні активи»?
  • Чи варто «відкривати двері» зарубіжним гравцям галузі криптоактивів (біржі, фонди, інші учасники), або створювати обмеження для зарубіжних крипто-гравців для розвитку українських постачальників послуг з віртуальними активами?
  • Застосування санкцій при порушенні вимог фінансового моніторингу. Як фінансовим установам дотримуватись балансу моніторингових процедур і захисту прав добропорядних клієнтів?

12:40 – 14:00 – обідня перерва.

14:00 – 16:00. Частина 2: Практика, проблеми застосування і дотримання бізнесом процедур первинного фінмоніторингу по операціям з фіатними валютами та віртуальними активами

 Модератор Сергій Ходакевич (Радник Президента Асоціації українських банків)

  • Розвиток криптовалют та віртуальних активів: глобалізація та можливості – Марк Гінзбург, (українсько-американський криптомільярдер, девелопер, ідеолог блокчейну)
  • Практика надання кастодіальних послуг – Максим Дем’янюк, радник Міністра цифрової трансформації України
  • Криптовалюти у нелегальній діяльності: тренди та виклики для бізнесу
  • Практика АМЛ процедур на криптовалютних біржах – Михайло Чобанян засновник кріптобіржі «KUNA», Президент Асоціації «Блокчейн України»
  • Юридичні аспекти фінансового моніторингу (доповідач на узгодженні)

16:00 – 17:00 Дискусійна панель. Питання:

  • Які можливості банків та інших фінансових установ щодо обслуговування клієнтів по операціям з віртуальними активами до прийняття закону по ВА. Практичний досвід. Що зміниться після прийняття Закону?
  • Місце біометричних технологій в процедурах фінансового моніторингу. Поточний стан і майбутні перспективи?
  • Як реагувати бізнесу при підозрі шахрайства або порушень правил фінансового моніторингу клієнтом? Досвід світових лідерів і українських гравців
  • Проблеми ручних і автоматизованих процедур фінансового моніторингу при фіатних операціях і операціях з віртуальними активами. Ризики санкцій внутрішніх і міжнародних регуляторів.
  • Які нові сервіси в банках і небанківських фінансових установах варто очікувати після введення в дію Закону «Про віртуальні активи». Питання конкуренції і співпраці з потужними зарубіжними гравцями ринку віртуальних активів, враховуючи питання співпраці в процедурах фінансового моніторингу і виявленні шахрайств.

17:00 – 18:30 – Нетворкинг.

 

Якщо ви бажаєте виступити спікером чи партнером, звертайтесь до нас, щоб дізнатись умови. Контакти: (044)-516—87-75; (096)-308-45-20; (050)-687-37-65,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

м.Київ, вул.Євгена Свертсюка, 15 (8 поверх)

 

Очна участь – 4800 грн. за одну особу

Онлайн участь 1900 грн. за одну особу   

 

* Для членів Асоціації українських банків:

 Очна участь 3600 грн. за одну особу

Онлайн участь 1425 грн. за одну особу   

 

Попередня реєстрація обов’язкова

 

Місце проведення: Конференція відбудеться в залі «Колізей» Торгово-промислової палати України за адресою: м.Київ, вул. Велика Житомирська, 33.

Трансляція конференції на платформі Zoom (напередодні заходу буде проведено обов'язкове тестування під’єднання до платформи Zoom, а також аудіо і відео зв’язку).

 

Дізнавайтеся деталі за телефоном : (044)-516—87-75 ; (096)-308-45-20(050)-687-37-65

e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

РЕЄСТРАЦІЯ учасників Форуму: https://forms.gle/WNFftJUBQ5SmvWb38

 

 

Пресцентр Асоціації українських банків

Тел.: 044 516 8775,

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ