Сергій Ходакевич: «Україна готова конкурувати на глобальному ринку віртуальних активів»
Радник Президента Асоціації українських банків Сергій Ходакевич взяв участь у завершальному етапі Форсайту «Віртуальні активи в Україні-2030».
«Дослідження галузі віртуальних активів в Україні, її перспектив на світовому ринку та в економіці України дозволило сформувати спільне бачення розвитку екосистем даних активів в Україні з урахуванням інтересів різних стейкхолдерів. А також розробити дорожню карту та стратегію спільних дій для оптимізації траєкторії розвитку цієї галузі, які й були представлені на завершальному етапі Форсайту», - повідомив Радник Президента АУБ.
Так, вже у вересні цього року планується прийняття законопроекту «Про віртуальні активи» (№ 3637), який зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді. А з листопада очікується впровадження політики і процедур боротьби з відмиванням грошей (AML) для постачальників послуг в області віртуальних активів (VASP) і їх клієнтів.
У січні наступного року передбачається створення юридичного поля для токенізованих фінансових інструментів (захист інвесторів, дерегулювання, токенізація, відповідальність компаній з управління активами та інституційних інвесторів). У травні - введення в законодавство спрощеного механізму токенізації активів реального сектора.
На початку 2023 року планується створення вільної економічної зони для галузі віртуальних активів, яка буде функціонувати за англійським правом. А також автоматизованої моделі оподаткування в сфері віртуальних активів, яка буде інтегрована в систему законодавства у жовтні того ж року.
Від імені Асоціації українських банків Сергій Ходакевич висловив подяку Міністерству цифрової трансформації за організацію заходу та всім учасникам за плідну і цікаву співпрацю.
«Форсайт «Віртуальні активи в Україні-2030» продемонстрував, що сьогодні Україна готова конкурувати на глобальному ринку віртуальних активів, а за багатьма параметрами - бути лідером», - зазначив Радник Президента Асоціації українських банків.
Пресцентр Асоціації українських банків
Тел.: 044 516 8775,
email: