Кібербезпека та штучний інтелект у банках як вимога часу
Відбувся вебінар, під час якого йшлося про надійність захисту даних в українських банках та особливості механізму забезпечення захисту.
Захищеність даних для банківських установ є важливою складовою їх успішної діяльності. Проте з розвитком ІТ-технологій, виникають нові виклики кібербезпеки. Згідно зі статистикою американської компанії Fire Eye 51% організацій не готові до кібератаки, а 80% злому відбувається завдяки підборам паролів. Щоб ефективно реалізовувати заходи безпеки необхідно йти в ногу з часом.
За для підвищення рівня обізнаності банків у дній тематиці Асоціація українських банків разом із компанією Deals 22 грудня провели вебінар з використання штучного інтелекту для забезпечення кібербезпеки банку.
«Онлайн шахрайства та кібератаки – це актуальна проблема сучасного суспільства, особливо в умовах пандемії, адже зросла кількість користувачів інтернет-банкінгк. Національний банк України розробив програму «#ШахрайГудбай», яка покращує фінансову грамотність населення, але питання кібербезпеки банків наразі залишається відкритим», – зазначила віцепрезидент АУБ Галина Хейло.
Спікером вебінару був директор з питань партнерства у Центральній та Східній Європі компанії «ImmuniWeb» Андрій Слободяник, який розповів про сучасні інструменти та технології захисту інформації, зокрема – штучний інтелект.
«Використання штучного інтелекту значно полегшує й убезпечує життя. Для того, щоб уникнути атаки на систему, необхідно вміти побачити її очима зловмисника, тобто, визначити площу атаки. У цьому можуть допомогти онлайн-ресурси, такі як «ImmuniWeb»: необхідно просканувати ІТ-активіи організації після чого, на основі отриманих результатів, вчасно знищити вразливості. Дуже важливо визначати площу атаки регулярно, адже лише одну з десяти вразливостей можна оперативно виявити та ліквідувати. Варто також зазначити, що багато сучасних систем безпеки є вразливими через невчасне оновлення, яке відсутнє з різних причин, за цим також потрібно слідкувати», – розповів Андрій Слободян.
Зазначимо, що під час сканування 32 українських банків лише 4 відповідали стандартам безпеки даних індустрії платіжних карток (PCI DSS).