Прес-реліз
Перегляди: 8672
Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 02 березня 2015 року, до Податкового кодексу були внесені зміни щодо оподаткування військовим збором операцій з валютними цінностями (набули чинності з 13 березня 2015 року).
Так, відповідно до пункту 4 вказаного вище Закону, пункт 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ було доповнено підпунктом 1.7 такого змісту: «1.7. Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.»
Відповідно до п. 165.1.51 ПКУ, звільнялись від оподаткування доходи платника податку: «….. від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено іншими нормами цього розділу».
Запровадження обкладання військовим збором доходів платника податку від операцій з валютними цінностями, могло трактуватися фіскальними органами надзвичайно широко, зокрема під таке оподаткування могли потрапити кошти, отримані фізичними особами від валюто-обмінних операцій. Але при валютно-обмінних операцій доходу у фізичної особи не виникає, а відповідно і не може бути утримано збір.
В зв’язку з цим, АУБ звернулась до НБУ із пропозицією унормувати вказане вище питання шляхом внесення відповідних законодавчих змін.
Асоціація висловила чітку позицію щодо необхідності термінового скасування обкладання військовим збором операцій фізичних осіб з валютними цінностями, зокрема валюто-обмінних операцій.