ТАСкомбанк став переможцем рейтингу Асоціації українських банків ""Банківська незламність. First-Half 2023" у номінації "Банківська підтримка бізнесу"
Він також розповів, що завдяки простоті та прийнятності лізінгу для клієнтів кількість таких угод невпинно зростає. За словами банкіра, класичний лізинг дає змогу зберегти оборотний капітал і придбати активи, необхідні для розвитку та підтримки бізнесу, або навіть розпочати новий.
"Послуга зворотного лізингу — це задоволення потреби клієнта в поповненні обігових коштів уже за наявності достатньої кількості транспорту та обладнання для своєї роботи. З початком війни потреб у клієнтів побільшало, тому в хід пішли такі продукти, як гарантії або факторинг. Але навіть ці, здавалось би, класичні продукти з початком війни істотно змінилися. Наприклад, є компанія, яка випускає обладнання для великих супермаркетів. Вона продає своє обладнання торговельним мережам, але покупець не платить відразу, а розтягує платіж на три роки. Натомість постачальнику гроші потрібні вже сьогодні. Тут на допомогу приходимо ми і викуповуємо зобов’язання, які тривають три роки. Формально це факторинг, але не той факторинг, до якого ми звикли. Також у цій ситуації ми можемо запропонувати й класичний лізинг, тоді банк викуповує обладнання та віддає його в лізинг торговельній мережі. Ми постійно нагадуємо собі, що під час війни нам потрібно орієнтуватися на запити клієнтів", - зазначив голова правління банку.
Володимир Дубєй також розповів, в яких галузях розвиток лізингу є найбільш перспективним.
"У всіх галузях є успішні компанії, які ми хочемо бачити нашими позичальниками. Лізинг — не виняток. Серед наших клієнтів — дорожні компанії, сільгоспвиробники, переробники, логістичні та транспортні компанії. Ми відновили фінансування в травні 2022 року, адже розуміємо, що підтримка українського бізнесу наразі надважлива для країни та розвитку економіки. Послуга фінансового лізингу є простішою та швидшою для отримання, ніж класичне кредитування", - сказав банкір.
Він також звернув увагу на те, що лізинговий портфель обслуговувати краще, ніж кредитний. За словами банкіра, сьогодні, враховуючи недосконалості судової системи, нерозвинуте законодавство щодо захисту прав кредиторів, лізинг стає більш надійним варіантом, аніж кредитування.
"Крім того, сума лізингового фінансування зазвичай менша, ніж середня сума кредиту в корпоративному секторі, тому клієнти навіть у складні часи намагалися погашати невеликі суми. Середній чек запитів на лізинг становить близько 2 млн грн. Ну і ми як кредитор досить швидко реагували на непередбачувані ситуації, що виникали в клієнтів: пропонували варіанти реструктуризації заборгованості або кредитні канікули, змінювали графіки платежів. Для нас важливо навіть у найскладніших ситуаціях зберегти людські стосунки з клієнтами. У нас було кілька випадків пошкодження техніки під час окупації: у кожній ситуації ми знаходили рішення, яке б влаштувало обидві сторони. Ситуацій, коли б нам доводилося розшукувати боржників і силовими методами забирати майно, не було", - сказав Володимир Дубєй.