Новини фінансового сектору

Банки рятує не НБУ, а платники податків - експерт

Власники приватних банків нічого не роблять для стабілізації ситуації у банківській сфері. НБУ теж не демонструє активності. Замість них проблеми розв’язує уряд через запозичення коштів у міжнародних фінансових установ. Але банки навряд чи повернуть ці гроші - всі кредитні зобов’язання ляжуть навантаженням на державний бюджет, вважає екс-заступник голови НБУ Сергій Яременко.

Зміцнити банки в борг. Уряд має намір взяти кредит для зміцнення банківського сектору. Зокрема мова йде про суму у півмільярда доларів. У якості кредитора розглядається Світовий банк. Про це йдеться у спеціальному розпорядженні уряду. За рахунок цих коштів чиновники планують посилити операційну, фінансову та регуляторну здатності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в частині врегулювання неплатоспроможності банків. Крім того, розпорядження уряду передбачає рекапіталізацію та реструктуризацію банків за рахунок цього кредиту. Це рішення Кабміну в ефірі радіостанції «Голос Столиці» прокоментував екс-заступник голови Національного банку України Сергій Яременко.

«Голос Столиці»: 500 мільйонів доларів. Проблему скількох банків може вирішити така сума?

Сергій Яременко: У цій ситуації виникає кілька питань. Наприклад, якщо говорити про фінансування Фонду гарантування вкладів за рахунок залучення фінансових ресурсів із-за кордону, то виникає питання - чому це не можна зробити за рахунок коштів НБУ, щоб не брати борг? Друге питання - це капіталізація банків. Враховуючи стан нашої банківської системи, цієї суми, швидше за все, не вистачить. І знову-таки виникає питання, чому проблеми банківської системи, за які відповідає НБУ, розв’язує уряд. Виходить, що проблеми боргів приватних структур, зокрема фінансового сектору, будуть вирішуватися за рахунок держави. Виходить, що коли у фінансовому секторі ситуація сприятлива, прибутком банк розпоряджався сам, а коли настала криза і з’являються збитки, то чомусь добробутом банку має перейматися держава.

«Голос Столиці»: Скільки банків реально сьогодні відчувають необхідність рекапіталізації?

Сергій Яременко: У зв’язку з тим, що змінився курс, а у зв’язку з цим змінилися активи-пасиви, то в цих умовах практично всі банки, які мають валютні вклади, активи, пасиви, автоматично повинні на якусь суму збільшити свої статутні капітали. Приватні власники цього робити не будуть - це буде робитися за рахунок держави. Тобто банківський бізнес залишається одним з найбільш безпрограшних.

«Голос Столиці»: Хто повинен буде потім повертати цей кредит? Банки, яким допоможуть, або уряд, який буде брати кредит?

Сергій Яременко: За фактом навантаження лягає на бюджет. Кредит бере уряд, і він гарантує його повернення. Досвід зарубіжних країн підказує, що банки навряд чи повернуть ці гроші - їх буде повертати уряд.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під контроль Фонду гарантування вкладів може перейти 20% банківської системи України. З 180 фінустанов у країні, число неплатоспроможних банків становить 39. На думку експертів, частина з них закриється вже незабаром.

До слова, раніше в ефірі радіостанції «Голос Столиці» голова наглядової ради банку Національний кредит Андрій Оністрат заявив, що хоча банківська система знаходиться в кризі, активи Фонду гарантування вкладів у будь-якому випадку будуть поповнені, а вкладники банків, які зараз у стадії ліквідації, отримають свої гроші. Щоправда - невідомо коли.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_07_04/Banki-rjatu-ne-NBU-a-platniki-podatk-v-ekspert-2008/

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ