Новини фінансового сектору

Українці масово забирають гроші з банків

Стурбовані політичною нестабільністю вкладники штурмують call-центри банків. Багато хто з них робить і наступний крок – забирає гроші з депозита, хоча клієнти більш активно відмовляються від автоматичної пролонгації вкладу, ніж достроково розривають договори.

«Дійсно, вкладники почали частіше дзвонити. Їх турбують події в країні, до того ж почали цікавитися, як можливий, з їхньої точки зору, дефолт України відіб’ється на їхніх особистих заощадженнях. При цьому далеко не всі навіть знають значення цього слова, наші менеджери ведуть роз’яснювальну роботу. Людей вдається заспокоювати, відтоку депозитів населення у вівторок ми не зафіксували», – запевнив голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук, пишуть «Вести».

Підтвердив збільшення кількості клієнтських дзвінків і заступник голови правління VAB Банку Антон Шаперенков. «Достроково розривати депозитні договори активніше не стали, але десь 20-25% вкладів, терміни яких завершуються, дійсно гроші забирають. Але зазначу – 75-80% вкладень усе ж залишається: ці депозити не продовжують, а перевкладають на нових умовах – під вищі відсотки, запропоновані в лютому. Щоб ви розуміли масштаб, скажу, що, наприклад, у нас щодня закінчуються терміни депозитів десь у 1,5 тис. вкладників», – сказав він.

За словами фінансистів, з боку населення у вівторок не збільшилася кількість заявок на купівлю готівкової валюти. «Попит не виріс», – заявив Гриджук. «Більше валюти купувати не стали, можливо, в середу попит підвищиться. Все залежатиме від політичної ситуації в країні», – доповнив його Шаперенков.

Банкіри заздалегідь запевняють, що не стануть знову підвищувати ставки по депозитах населення, щоб утримати кошти на рахунках. «Не думаю, що буде паніка. У всякому разі, не раджу людям бігти в банки за своїми вкладами. Вважаю, фінустанови не стануть ще сильніше підвищувати відсотки, щоб заспокоїти клієнтів. Банки не стоять біля граничної межі, коштів у них достатньо. До того ж Нацбанк нещодавно заявив, що готовий підтримати їх кредитами у разі відтоку вкладів населення», – зазначила член ради Асоціації українських банків Антоніна Паламарчук.

За даними Нацбанку, загальний депозитний портфель української банківської системи за січень 2014 скоротився на 15,1 млрд грн (до 653,4 млрд грн). Вкладення підприємств зменшилися на 11,3 млрд грн (до 220,1 млрд грн), а населення – на 3,8 млрд грн (до 433,3 млрд грн).

Нагадаємо, на початку лютого ряд банків, щоб зупинити відтік вкладів населення, ненабагато (на 1-2% річних) підняли ставки за короткостроковими гривневими депозитами населення – вони досягли 18% річних. Прибутковість довгострокових (від 12 місяців) вкладень і валютних депозитів при цьому залишилася на колишніх позиціях – 18% річних у гривні і 8% річних у доларі в середньому по ринку.

А тим часом у Нацбанку заявили, що з депозитів у нацвалюті гроші знімають утричі рідше, ніж із доларових.

«Якщо подивитися на статистику вкладів, які українці зняли в банках в січні, виявиться дуже цікава тенденція: левова частка цих депозитів – доларові. І лише 25% – у гривні», – повідомив начальник управління стратегії грошово-кредитної політики НБУ Володимир Лепушинський. На його думку, ці цифри – явний симптом, що люди, незважаючи на обставини, продовжують більше довіряти гривні, а не іншим валютам. «Вклади в гривні більш вигідні. Це очевидно для українців. Ми сподіваємося, що довгостроковий тренд на дедоларизацію депозитів, що почався ще в 2011-му, буде продовжуватися», – каже Лепушинський.
http://ua-ekonomist.com/5773-ukrayinc-masovo-zabirayut-grosh-z-bankv.html

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ