Новини фінансового сектору

«Доступне житло під 3%» від Укргазбанку: три кроки назустріч позичальникові

ukrgaz.jpg27 липня 2012 р. Укргазбанк провів прес-конференцію на тему перебігу першого етапу впровадження банком урядової програми «Доступне житло» та інноваційних змін, які повинні спростити процедуру видачі пільгової іпотеки та зробити програму популярнішою.

Про оновлені умови соціального житлового кредитування та підсумки впровадження програми «Доступне житло» Укргазбанком говорили: Олена Дмітрієва, заступник голови правління Укргазбанку; Антон Косторніченко, директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку; Михайло Ачкасов, директор Полтавської обласної дирекції; Оксана Матвієнко, начальник відділення №28 Київської регіональної дирекції.

Результати перших кількох тижнів реалізації програми, зазначили спікери, засвідчили її дієвість та підвищений попит серед населення. Йдеться про ті верстви, які мають право на поліпшення житлових умов, хоча, водночас, не в стані брати в банках іпотеку за комерційними розцінками. Зокрема, Укргазбанк, який реалізує програму по всій території України, зробив назустріч потенційним позичальникам ще три кроки, запровадивши більш лояльні умови оформлення та сплати іпотеки «Доступне житло».

По-перше, замість 25% внеску за квартиру на первинному ринку та 20% на вторинному віднині встановлюється 15% на те й друге – у разі надання позичальником додаткового забезпечення. «Проаналізувавши профіль позичальників, ми переконалися, що це зможе долучити до участі в програмі відповідальний щодо виконання кредитних зобов’язань прошарок населення, який має стабільний дохід, проте менший рівень накопичувань», - зазначила Олена Дмітрієва.

По-друге, змінена за фактом процедура сплати клієнтом іпотечних відсотків банкові: «Відтепер клієнт сплачуватиме щомісяця фактично лише 3% річних. Попри те, що кредитним договором передбачена відсоткова ставка 16% річних, з’явилася можливість спрямувати компенсацію від розпорядників бюджетних коштів у сумі 13% безпосередньо на клієнтський рахунок протягом того самого кредитного місяця», - прокоментував Антон Косторніченко. Нагадаємо, первісно процедура передбачала сплату позичальником банку повних 16% з подальшою компенсацію 13% держфондом.

По-третє, у програмі віднині можуть брати участь не лише акредитовані банком забудовники. За нових умов клієнт має право самостійно обрати житловий комплекс із більш широкого спектру ринкових пропозицій, заявлених Мінрегіонбудом – за умови отримання листа від облдержадміністрації щодо гарантій добудови об’єкту інвестування.

Михайло Ачкасов поділився інформацією щодо впровадження програми у Полтавській обл., специфікою акредитації забудовників та співпраці з розпорядниками бюджетних коштів у регіонах. На тому, наскільки змінився соціальний профіль клієнта банку в контексті реалізації програми «Доступне житло» у столиці наголосила Оксана Матвієнко. Обидва колеги безпосередньо реалізують програму «в полі» та розуміються на її регіональній специфіці.

«Перший етап виконання програми надав спеціалістам Укргазбанку безцінний досвід роботи з принципово новою для нас аудиторією позичальників. Переконані, що за оновленого формату взаємини «банк-клієнт» стануть ще лояльнішими, а сама державна програма набуватиме дедалі ширшої популярності. Вже сьогодні ми готові видавати в середньому 10 кредитів щодоби, – підкреслила Олена Дмітрієва.

Прес-конференція відбулася у прес-центрі «Сегодня-Мультимедіа» та супроводжувалася онлайн-трансляцією на порталі «Сегодня.UA»
http://conferences.segodnya.ua/93_ukrgazbank_chat

Нагадаємо, на поточний момент банками профінансовано близько 85 кредитів на суму майже 20 млн грн. 69 іпотек на «Доступне житло» видані безпосередньо Укргазбанком. Найбільшу кількість іпотечних договорів укладено банком у Києві, Полтавській та Сумській обл. Загалом Укргазбанк за урядовою програмою вже прокредитував клієнтів у 19 регіонах України.


Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ