Moody's зрівняло прогноз рейтингу "B2" Ощадбанку з суверенним рейтингом
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service погіршило зі "стабільного" до "негативного" прогноз довготермінових глобальних рейтингів Ощадбанку в національній валюті "B2" за підсумками фінансової звітності банку за 2011 рік.
Як зазначається в повідомленні агенції, також знижено рейтинг Ощадбанку за національною шкалою з "A2.ua" до "A3.ua". За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, це пов’язано зі зниженням рейтингу України.
Зміна прогнозу є проявом побоювання агенції відносно значної залежності банку від стану державних фінансів. Як відзначив Президент АУБ Олександр Сугоняко, портфель ОВДП зріс за 2011 рік на 27% и за станом на 1.01.2012 року склав 14 млрд. грн. Також суттєво зріс кредитний портфель юридичних осіб, майже на 10 млрд. грн. При цьому Moody's зазначає високий рівень концентрації кредитування державних компаній. Враховуючі прогнозований бюджетний дефіцит, а також ріст державних боргів, агенція очікує зниження здатності державних підприємств обслуговувати кредити, що, на їх думку, призведе до зменшення прибутковості банка.
Разом з ти, Moody's підтвердило рейтинг фінансової стійкості банку "E+", довгочасний рейтинг депозитів в іноземній валюті "B3" і короткочасні рейтинги "Not-Prime" депозитів в національній та іноземній валютах. При цьому прогноз рейтингу фінансової стійкості "стабільний", інших рейтингів - "негативний".
Також Moody's зазначає, що Ощадбанк має достатній рівень ліквідних активів (21% від загальних активів), а також доступ до рефінансування, у разі потреби, Національним банком України. Крім цього, як наголосив Президент АУБ, збиток банківської системи України у 2011 році склав 7,7 млрд. грн., а прибуток Ощадбанку склав 531 млн. грн. За висновками агенції кредитний ризик по відношенню до капіталу першого рівня за рік знижено з 173% до 130%. Тобто зараз, підкреслив Президент АУБ, Ощадбанк як банківська установа не має проблем. Однак залежність банку від державної боргової політики існує в майбутньому. «Успіхів банк досягає сам, а проблеми створює йому уряд», - каже О.Сугоняко.