Експерти VAB Банку констатують збільшення продажу золота без фізичного постачання
У січні 2012 року VAB Банк продав золота без фізичного постачання у 5 разів більше, ніж за аналогічний період 2011 року. До 70% такого золота зараховано на депозити. Частка обсягу реалізації золота без фізичного постачання у загальних продажах жовтого металу минулого року становила 14% у портфелі VAB Банку.
«Загалом цей сегмент протягом року було підтримано стабільним попитом серед інвесторів і фактично з цією ж тенденцією розпочав і 2012 рік – завдяки спокійному поступовому зростанню ціни золота на початку року. Проте у 20-х числах січня оприлюднений намір ФРС протягом кількох років не підвищувати відсоткові ставки одразу ж став додатковим стимулом для зростання і ціни, і обсягів продажу жовтого металу. Інвестори, що сумнівалися у перспективах золота на даному етапі, отримали підтвердження продовження висхідного цінового тренду і активізували покупки. Як результат – щоденний продаж жовтого металу на українському ринку, у тому числі й без фізичного постачання, збільшився до кінця місяця у 2-3 рази порівняно із початком січня», – зазначає Володимир Піщаний, начальник відділу операцій із банківськими металами VAB Банку.
Основними перевагами придбання золота без фізичного постачання експерт називає можливість зарахування металу на всю суму, яку готовий інвестувати клієнт, оскільки немає чіткої прив'язки до номіналу злитків, а також можливість швидкого управління «золотим» рахунком, значно нижчу маржу при покупці-продажу активу, відсутність необхідності дотримуватися вимог до зберігання металу. Фактично золото зараховується у тройських унціях на поточний чи депозитний рахунок, а зберігається у відомих світових банках. При цьому покупка-продаж золота без фізичного постачання прив'язані до поточної ціни золота на зовнішньому ринку, що дозволяє купити чи збути метал за більш вигідною ціною, аніж якби у цей самий період здійснити операцію аналогічного обсягу із золотом у злитках.
Довiдкова iнформацiя
На фінансовому ринку країни Всеукраїнський Акціонерний Банк (VAB Банк) працює з 1992 року і, згідно з даними НБУ, входить до групи великих фінансових установ. Станом на 01.01.2012 р. регулятивний капітал Банку становив 1,217 млрд грн, обсяг чистих активів – 9,1 млрд грн. VAB Банк – учасник об'єднаної банкоматної мережі «АТМоСфера», що нараховує понад 4000 банкоматів на території України.