Ощадбанк представляє нові унікальні монети на релігійну тематику
Асортимент монет із дорогоцінних металів Ощадбанку нещодавно поповнився новими срібними монетами, кожна з яких є своєрідною і може зацікавити як фахівців, так і аматорів.
Срібна кольорова монета „Христос Спаситель” (Острови Кука). Реверс монети містить канонічне зображення Ісуса Христа, що було затверджено в IX столітті. Ікона Спасителя традиційно є однією з найбільш шанованих у православному світі. Важко уявити собі оселю православної людини, а тим більше церкву, де немає такої ікони, адже вона дарує силу і розраду кожній віруючій людині.
Номінал монети - 5 доларів, проба – 999, маса - 25 г, тираж - 2500 шт., рік випуску – 2011.
Срібна кольорова монета «Кадило» (Республіка Палау). Унікальність цієї цієї монети полягає в тому, що вона має запах ладану, який використовується при проведенні всіх служб у Православній Церкві. Він є провісником поклоніння Богу, як це робилось у Першому та Другому Єрусалимському Храмах. Традиційно основою ладану є смола Boswellia thurifera (ладану), але іноді використовується і смола ялини. Ладан символізує молитви святих, що підносяться до Бога.
Номінал монети - 5 доларів, проба – 925, маса - 25 г, тираж - 2500 шт., рік випуску – 2011.
Срібна монета з голограмою «Беатифікація Папи Іоанна Павла ІІ» (Республіка Андорра).
Беатифікація (від лат. beatus — блаженний і facio — роблю) у Католицькій Церкві — означає акт зарахування тієї або іншої особи до лику блаженних. Була визнана офіційною категорією канонічного права папою Урбаном VIII у 1653 році. Беатифікація розглядається Церквою як певний етап у процесі підготовки канонізації. Іоанн Павло II став блаженним за рекордно короткий термін в історії Церкви - 6 років і 29 днів. У католицькій традиції, за окремими винятками, процес канонізації триває століттями.
За останні десять століть Римсько-католицька церква не знала подібних прецедентів: жодний із Пап не зараховував до лику блаженних свого найближчого попередника, як це зробив Святійший отець Бенедикт XVI. Справа беатифікації почалася 28 червня 2005 року, майже через три місяці по смерті понтифіка.
Спеціальна ватиканська комісія заслухала 130 свідків, отримала понад 250 повідомлень про дивовижні факти, які сталися за участю Іоанна Павла II. І лише один з них – одужання французької черниці від хвороби Паркінсона – визнали справжнім дивом. Оскільки за правилом потрібно мінімум два дива, другим пропонують вважати напрочуд безкровне падіння комунізму в Центральній та Східній Європі.
Номінал монети - 5 динарів, проба – 925, маса - 20 г, тираж - 2500 шт., рік випуску – 2011.
З асортиментним рядом монет, які пропонує своїм клієнтам Ощадбанк, можна ознайомитись на офіційній сторінці банку в Інтернеті за адресою: http://www.oschadnybank.com/ua/services/physical/coins/cook.html.php. Консультації з придбання монет можна отримати за тел. (044) 247-86-54 (відділ операцій з банківськими металами Ощадбанку).
АТ „Ощадбанк”
Публічне акціонерне товариство „Державний ощадний банк України” – один із найбільших фінансових інститутів української держави, що має найрозгалуженішу мережу установ. Це єдиний в Україні банк, що має закріплену законом державну гарантію повного збереження грошових коштів та інших цінностей громадян, довірених банку. Лідер рейтингу динамічності українських банків „ТОП-100 кращих компаній України»” (2010 р.). Увійшов у трійку лідерів „Рейтингу надійності банківських вкладів”, презентованого „Економічною правдою” (2011 р.). Переможець I Міжнародного конкурсу «Кращі банки ГУАМ – 2010” у номінації „Найбільш відкритий та прозорий банк ГУАМ”. Перше місце у рейтингу надійності українських банків за результатами роботи у I кварталі 2011 року за версією РА „Стандарт-Рейтинг”.
Основні показники банку станом на 01.06.2011 р.: власний капітал - 16,7 млрд. грн.; обсяг кредитного портфеля – 54,8 млрд. грн.; фінансовий результат – 145,8 млн. грн.
2011-06-10