Новини фінансового сектору

Чверть дорослого населення Великобританії постраждала від карткового шахрайства

Згідно опублікованому компанією CPP (Card Protection Plan Limited) щорічному Індексу карткового шахрайства, на даний час у Великобританії число постраждалих від цього виду шахрайства хоч би разів в житті  досягло 13 млн.  Таким чином, ризик потрапити в число жертв карткового шахрайства є не просто емпірично можливим, а  цілком вірогідним.  


 Проте в Індексі є і хороші новини. У 2010 р. на 3% скоротилося число випадків карткового шахрайства: протягом останніх 12 міс. постраждали від шахраїв 7% опитаних, в порівнянні з 10% в 2009 р. Проте карткове шахрайство як і раніше залишається проблемою, і держателям карток необхідно проявляти пильність і відповідально ставитися  до  їх використання. Індекс карткового шахрайства також виявив статистику у  розрізі використовуваних злочинцями методів шахрайства.

Так, більшість жертв (20%) є держателями карток з магнітною смугою, які були «клоновані» під час  користування  банкоматом або платіжним терміналом. Це на 3% більше, ніж в 2009 р. Ще 20% від загального числа жертв були обдурені шахраями, що використовують Інтернет для заволодіння картковими реквізитами.

Викликає тривогу той факт, що 33% жертв карткового шахрайства навіть не знає як воно сталося. Третина з них дізналися про шахрайство зі своїми картами безпосередньо від свого банку, 6% - при спробі отримати готівку в банкоматі, а ще 6% - під час  відмови в обслуговуванні картки в ТСП. За інформацією, отриманою у постраждалих від карткових шахраїв, середня сума вкраденого склала 417 ф.ст., при цьому 5% заявили про втрату сум, що перевищують 2 тис. ф. ст.


 Як забезпечити безпеку використання карти? Існує величезна кількість способів уникнути карткового шахрайства, інформація про яких надана Ірландською Організацією Платіжних Послуг (Irish Payment Services Organization, IPSO) і розміщена на сайті SafeCard, розроблені також рекомендації для учасників роздрібної торгівлі. Для того, щоб забезпечити безпеку при користування банкоматом,  держателям  карток пропонується ознайомитися з Інструкцією з  безпеки (cardholder security tips), яка розроблена Європейською службою безпеки  АТМ (EAST).


http://www.cpp.co.uk/news/44565/


Переклад: В.Степаненко

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ