«Можливість отримання місцевими бюджетами додаткових доходів можна тільки вітати», – експерт
Рішення Кабміну про розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитних рахунках у банках можна оцінити як позитивне. Таку думку висловив директор казначейства банку «Хрещатик» Олексій Козирєв. «Гроші повинні працювати і можливість отримання бюджетами додаткових доходів можна тільки вітати», – підкреслив він.
У той же час, на його думку, вимога до розміру статутного капіталу банків в 10 млрд грн, в яких будуть розміщуватися депозити місцевих бюджетів, фактично відсікає муніципалітети від переважної більшості банків. «Таким чином, де-факто конкуренція між банками за залучення депозитів місцевих бюджетів буде практично відсутня, – говорить банкір. – Це, у свою чергу, може позначитися і на депозитних ставках, і на якості обслуговування місцевих бюджетів як вкладників цих установ».
Тому одним з критеріїв надійності при виборі банків для розміщення бюджетних коштів, вважає Олексій Козирєв, обов'язково повинен бути достатній розмір статутного капіталу, який на сьогоднішньому ринку може не перевищувати 500 млн грн. Значна частина платоспроможних і надійних банків має саме такий статутний капітал, і вони могли б активно конкурувати між собою на депозитному ринку за кошти місцевих бюджетів, а це завжди добре, тим паче, якщо йдеться про бюджетні доходи.
Довідково:
Публічне акціонерне товариство Комерційний банк “Хрещатик” зареєстровано у травні 1993 року. Здійснює свою діяльність відповідно до Статуту банку, чинного законодавства України та має повну ліцензію НБУ № 158 від 25.05.10 на проведення банківських операцій на внутрішньому і міжнародному фінансових ринках. Аудиторську перевірку фінансової діяльності банку за світовими стандартами здійснюють міжнародні аудиторські фірми, зокрема PricewaterhouseCoopers.
Має високий рівень надійності збереження вкладів, підтверджений національним агентством «Кредит-Рейтинг», входить до числа 15 найбезпечніших банків, за версією щотижневика «Контракти», до двадцятки найстабільніших банків країни, за рейтингом газети «Дело», та до десяти українських банків, яким найбільше довіряють, за версією журналу «Банкиръ».
2011-01-20