Новини фінансового сектору

ЄС переходить на чіпові картки

У першій половині 2010 р. поліція Німеччини зафіксувала майже дві тисячі крадіжок даних з пластикових карток у банкоматах, збитки оцінюють в 40 мільйонів євро. Злочинці різними методами (наприклад, прихованою відеокамерою) отримують таємні коди для доступу до банківського рахунку. З чіпом зробити це набагато складніше, ніж з магнітною стрічкою, якщо взагалі можливо.

Тому починаючи з нинішнього року всі банкомати в країнах ЄС повинні приймати пластикові карти з чіпами, оскільки їх важче підробити. За оцінками німецьких банків, 93 мільйони пластикових карток в країні мають і чіп, і магнітну смугу. Поки картки з магнітними смугами будуть повністю вилучені з обігу, мине іще декілька років. Але цей процес почався. З липня 2011 р. оплачувати товари в Німеччині можна буде лише пластиковою карткою з чіпом, набираючи власний пін-код. Раніше для карток з магнітною смугою було достатньо підпису на квитанції. З 2012 р. зняти готівку в німецьких банкоматах можна буде лише з чіпових карток.

Якщо в країнах ЄС користуватися картками з чіпами можна вже зараз, то за межами співтовариства, наприклад, у Туреччині і навіть у США, банкомати приймають лише магнітні смуги. Тому багато банків не поспішають. "Точну дату, коли картки з магнітними смугами зникнуть, сьогодні не може назвати ніхто, - говорить Петра Рот, секретар Союзу німецьких ощадних кас.- Потрібно почекати, ймовірно, з'явиться можливість „включати" магнітні смуги на певний час для певних регіонів. Наприклад, клієнт зможе включати магнітну смугу  для певної подорожі в певну країну на певний час“.
Німецька поліція пропонувала свій варіант - видавати кожному по дві пластикові банківські картки. Картка з чіпом служила б для щоденного користування в межах ЄС, а з магнітною смугою - для подорожей за межі ЄС. Але банки говорять, що це дуже дорого і складно.


Джерело: DW

Переклад: Валерій Степаненко

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ